Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 09:49

autor: Hed

Demo The Darkness II trafiło na Steama. Jakie są Wasze wrażenia z gry?

Demo gry The Darkness II pojawiło się także na pecetach. Dzięki temu możemy przekonać się, czy produkcja tworzona przez studio Digital Extremes jest warta uwagi. Dajcie znać, co sądzicie o wersji demonstracyjnej.

Wczoraj wieczorem na Steamie pojawiło się demo gry The Darkness II, tworzonej przez kanadyjskie studio Digital Extremes oraz firmę 2K Games. To doskonała okazja, żeby sprawdzić jak ten deweloper poradził sobie z kontynuacją jednej z ciekawszych strzelanek pierwszoosobowych w ostatnich latach. Produkcja jest oparta na motywach komiksu firmy Top Cow.

Wersja demonstracyjna skupia się na trybie solowym i zawiera dwa poziomy, które w pełnej grze zobaczymy w innej kolejności. Poszczególne wątki zaprezentowane w wersji demonstracyjnej – wizyta w restauracji, przybijanie do krzyża – pojawiały się w poprzedni zwiastunach, czy materiałach na temat The Darkness II. Teraz jednak możemy pokierować Jackiem Estacado.

Demo The Darkness II trafiło na Steama. Jakie są Wasze wrażenia z gry? - ilustracja #1

The Darkness II pokazuje dalsze losy wspomnianego bohatera, który jest nosicielem tytułowej „ciemności”. Pradawna istota oferuje Jackiemu niezwykłe moce, ale też jest ogromnym zagrożeniem. Po wydarzeniach z „jedynki”, śmiałek zostaje szychą gangsterskiego świata. Na arenie pojawia się jednak nowa siła – tajemnicze Bractwo, które chce przejąć kontrolę nad „ciemnością”.

Gra jest sporą szansą dla studia Digital Extremes na rozwinięcie skrzydeł. Ten kanadyjski deweloper jest znany z paru tytułów (np. Dark Sector), które jednak nie zdobyły wielkiej popularności. O tym, czy The Darkness II stanie się hitem zadecydują gracze. Dajcie znać w komentarzach, jakie wrażenie wywarła na Was wersja demonstracyjna drugiej części serii.

Demo produkcji pojawiło się też parę dni temu na Xboksie 360 i dziś trafi do europejskiej wersji PlayStation Store (na PS3). Warto dodać, że w pełnej wersji tytułu znajdziemy tryb kooperacji, a głosu „ciemności” użyczy Mike Patton, współtwórca takich zespołów jak Faith No More, czy Tomahawk.

The Darkness II trafi do sprzedaży 10 lutego. Gra zostanie wydana na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3 (po angielsku) przez firmę Cenega Poland.

  1. Ciemność na gamescomie - wrażenia z pokazu The Darkness II
  2. The Darkness II - Wszystko o nowościach
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Darkness II

The Darkness II