Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 stycznia 2012, 09:55

autor: Sarge

To już pewne - powstaną klocki LEGO Minecraft

Firma LEGO Cuusoo rozpoczęła prace nad oficjalnymi zestawami klocków LEGO inspirowanymi grą Minecraft. Pozwolą one przenieść wirtualne konstrukcje graczy do rzeczywistości.

Firma LEGO potwierdziła, że przygotowywane są oficjalne zestawy klocków LEGO na licencji gry Minecraft. Studio Mojang starało się o to od zeszłego miesiąca.

Obecnie trwają prace koncepcyjne nad klockami, które w przyszłości oficjalnie trafią do sprzedaży. Choć ich ostateczny wygląd pozostaje nieznany, to z całą pewnością będzie on inspirowany sześcianami, z których gracze budują swoje konstrukcje w grze Minecraft. Niedługo będą mieli szansę przenieść je do rzeczywistości.

To już pewne - powstaną klocki LEGO Minecraft - ilustracja #1

Powyższe zdjęcie jest tylko wizją Michaela „suparMacho” Thomasa, który współpracował ze studiem Mojang nad urzeczywistnieniem współpracy z firmą LEGO. Choć nie prezentuje to końcowego wyglądu produktu, który trafi do sklepów, to jednak daje ogólne pojęcie na temat tego, jak minecraftowe klocki LEGO mogłyby wyglądać.

Wszystko zaczęło się w grudniu ubiegłego roku, gdy deweloper musiał zyskać poparcie dziesięciu tysięcy użytkowników oficjalnego serwisu LEGO Cuusoo, aby projekt został wzięty pod uwagę. Ze zrealizowaniem tego celu nie było problemów, a w ostatnich tygodniach przedstawiciele firmy LEGO zastanawiali się nad sensem wprowadzenia pomysłu w życie. Jak można było się spodziewać, wynik tych analiz okazał się pozytywny dla twórców Minecrafta.