Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 grudnia 2011, 10:12

Powstaną klocki LEGO Minecraft

Odpowiedzialne ze wyprodukowanie Minecrafta studio Mojang ogłosiło, że zamierza wspólnie z firmą LEGO stworzyć oparte na tej grze zestawy klocków.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Minecrafta jest jego styl graficzny. Zarówno postacie, jak i świat wyglądają jak stworzone z klocków. Dlatego doskonałym i bardzo naturalnym pomysłem wydaje się być ogłoszona właśnie współpraca twórców gry z firmą LEGO.

Klocki LEGO Minecraft - ilustracja #1

Całe przedsięwzięcie jest organizowane za pośrednictwem firmy Cuusoo. To japoński partner LEGO, który zajmuje się tworzeniem zestawów klocków wybranych przez samych fanów. Do produkcji mają szansę trafić tylko te projekty, które zyskają poparcie dziesięciu tysięcy użytkowników oficjalnego serwisu. Pierwszym wypuszczonym przez Cuusoo modelem była łódź podwodna Shinkai 6500, która trafiła jedynie na rynek Japoński w limitowanym nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy.

Minecraft nie powinien mieć większych problemów ze spełnieniem wspomnianego wymogu. Projekt wystartował dopiero wczoraj, a już zgromadził prawie połowę potrzebnych użytkowników. Zainteresowanie było tak duże, że serwery miały pewne trudności z obsłużeniem dużej ilości odwiedzających. Co warte podkreślenia, 1% zysków z przedsięwzięcia zostanie przekazany na cele charytatywne.

Minecraft to prawdziwy fenomen wśród gier niezależnych. Do tej pory gra sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4,1 miliona egzemplarzy. Poza pecetowym pierwowzorem własnych wersji doczekały się też platformy mobilne, takie jak iOS i Android. Trwają również prace nad edycją na konsolę Xbox 360, której premiera zapowiadana jest na wiosnę przyszłego roku.