Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2011, 10:21

autor: Hed

Minecraft – pojawiła się pełna wersja gry. Twórcy chwalą się świetnymi wynikami

Fani budowania światów z klocków i walki z potworami mogą ściągać już pełną wersję gry Minecraft. Producenci ze studia Mojang pochwalili się ogromnym zainteresowaniem tym niezależnym hitem i pokazali w akcji jego konsolową wersję. To nie jedyne informacje o produkcji z ostatnich dni – więcej znajdziecie w rozwinięciu.

Studio Mojang wypuściło pełną wersję Minecrafta (1.0) i ujawniło kilka imponujących liczb dotyczących gry (na konwencie MineCon). Niezależny hit o budowaniu i walce z potworami sprzedał się w nakładzie przekraczającym 4,1 miliona egzemplarzy. W ciągu każdej godziny twórcy odnotowują też średnio tysiąc zalogowań. Więcej statystyk znajdziecie poniżej.

Liczby zostały zebrane przez przedstawiciela serwisu GameFront, który miał okazję pojawić się w Las Vegas. Twórcy Minecraft mogą pochwalić się ponad 241 milionami zalogowań do gry w ciągu miesiąca i 2 miliardami ściągnięć klienta. Część z powyższych statystyk jest dostępna na oficjalnej stronie gry, na której zresztą można śledzić dynamikę sprzedaży Minecrafta.

MineCon to nie tylko chwalenie się imponującymi wynikami, ale też prezentacje kolejnych odsłon Minecrafta. Jedna z nich trafi na Xboksa 360. W powyższym materiale macie okazję sprawdzić jak prezentuje się konwersja na konsolę Microsoftu, przygotowana przez zewnętrzne studio. Z creeperami zmierzymy się przy pomocy pada już wiosną przyszłego roku.

Gra trafiła także na nową platformę mobilną – iOS. Wcześniej Minecraft: Pocket Edition był dostępny tylko na systemach operacyjnych Android. Co ciekawe, twórcy umożliwi rozgrywkę międzyplatformową w przenośnej wersji gry. Razem pograją więc posiadacze urządzeń stworzonych przez Apple i smartfonów z oprogramowaniem firmy Google.

Minecraft to fenomen, który zaczął się wiele miesięcy temu po wypuszczeniu pierwszej wersji gry. Jej autor, Markus „Notch” Persson, stworzył doskonałą „piaskownicę” dla młodszych i starszych graczy. Świat szybko oszalał na punkcie dzieła szwedzkiego dewelopera. Teraz Notch ma własną firmę (Mojang) i oprócz Minecrafta zajmuje się kolejnym projektem – Scrolls.

  1. Oficjalna strona Minecrafta