Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2011, 09:46

autor: Kono

Konsolowa wersja Minecrafta opóźniona. Premiera na wiosnę 2012 roku

Zespół Microsoft Game Studios ogłosił, że premiera konsolowej wersji Minecrafta została przesunięta na wiosnę 2012 roku. Prace jednak idą pełną parą, a już za niecały miesiąc fani będą mogli zobaczyć Xboksowy port na konwencie MineCon 2011.

Mamy niezbyt dobre wieści dla wszystkich osób, które niecierpliwie czekają na konsolową wersję gry Minecraft. Zespół Microsoft Game Studios ogłosił, że port niezależnego hitu z PC pojawi się na Xbox Live Arcade dopiero na wiosnę 2012 roku.

Nie musimy się jednak zbytnio zamartwiać tym opóźnieniem. Twórcy zapewniają, że są zadowoleni z postępu prac nad Xboksową wersją Minecrafta. Dodali również, że Daniel (jeden z projektantów gry) blisko współpracuje z zespołem 4J, którego głównym celem jest „przeniesienie mechaniki pecetowego Minecrafta i dostosowanie jej do charakterystyki nowej platformy”.

Konsolowa wersja Minecrafta opóźniona. Premiera na wiosnę 2012 roku - ilustracja #1

Przypominamy również o tym, że już wkrótce uczestnicy konwentu MineCon 2011, odbywającego się w dniach 18-19 listopada w Las Vegas, będą mogli zobaczyć grywalną wersję konsolowego Minecrafta. Warto zaznaczyć, że głównym sponsorem tego przedsięwzięcia jest firma Microsoft. Można więc całkiem śmiało stwierdzić, że koncern z Redmond jest w pełni zaangażowany w przeniesienie jednej z najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat na Xboksa 360.

Premiera pełnej pecetowej wersji Minecrafta odbędzie się w przyszłym miesiącu. Przypominamy również, że całkiem niedawno fani otrzymali aktualizację oznaczoną numerem 1.8, znaną jako Adventure Update, a w sieci pojawiły się też testowe wersje update’u 1.9. Znając jednak filozofię studia Mojang możemy przypuszczać, że szwedzki zespół nie zrezygnuje z udoskonalania pecetowej wersji swojego dzieła nawet po oficjalnej premierze.