Konsolowa wersja Minecrafta opóźniona. Premiera na wiosnę 2012 roku

Zespół Microsoft Game Studios ogłosił, że premiera konsolowej wersji Minecrafta została przesunięta na wiosnę 2012 roku. Prace jednak idą pełną parą, a już za niecały miesiąc fani będą mogli zobaczyć Xboksowy port na konwencie MineCon 2011.

Mateusz Kądziołka

3

Mamy niezbyt dobre wieści dla wszystkich osób, które niecierpliwie czekają na konsolową wersję gry Minecraft. Zespół Microsoft Game Studios ogłosił, że port niezależnego hitu z PC pojawi się na Xbox Live Arcade dopiero na wiosnę 2012 roku.

Nie musimy się jednak zbytnio zamartwiać tym opóźnieniem. Twórcy zapewniają, że są zadowoleni z postępu prac nad Xboksową wersją Minecrafta. Dodali również, że Daniel (jeden z projektantów gry) blisko współpracuje z zespołem 4J, którego głównym celem jest „przeniesienie mechaniki pecetowego Minecrafta i dostosowanie jej do charakterystyki nowej platformy”.

Konsolowa wersja Minecrafta opóźniona. Premiera na wiosnę 2012 roku - ilustracja #1

Przypominamy również o tym, że już wkrótce uczestnicy konwentu MineCon 2011, odbywającego się w dniach 18-19 listopada w Las Vegas, będą mogli zobaczyć grywalną wersję konsolowego Minecrafta. Warto zaznaczyć, że głównym sponsorem tego przedsięwzięcia jest firma Microsoft. Można więc całkiem śmiało stwierdzić, że koncern z Redmond jest w pełni zaangażowany w przeniesienie jednej z najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat na Xboksa 360.

Premiera pełnej pecetowej wersji Minecrafta odbędzie się w przyszłym miesiącu. Przypominamy również, że całkiem niedawno fani otrzymali aktualizację oznaczoną numerem 1.8, znaną jako Adventure Update, a w sieci pojawiły się też testowe wersje update’u 1.9. Znając jednak filozofię studia Mojang możemy przypuszczać, że szwedzki zespół nie zrezygnuje z udoskonalania pecetowej wersji swojego dzieła nawet po oficjalnej premierze.

Minecraft

Minecraft

PC PlayStation Xbox Nintendo
Data wydania: 18 listopada 2011
Minecraft - Encyklopedia Gier
8.5

GRYOnline

7.9

Gracze

9.0

OpenCritic

Wszystkie Oceny
Oceń

Udostępniono DLC z trybem kooperacji do gry Warhammer 40,000: Space Marine

Następny
Udostępniono DLC z trybem kooperacji do gry Warhammer 40,000: Space Marine

Grand Theft Auto V z kilkoma bohaterami i akcją osadzoną w Los Angeles?

Poprzedni
Grand Theft Auto V z kilkoma bohaterami i akcją osadzoną w Los Angeles?

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl