Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2011, 13:45

autor: Szymon "Hed" Liebert

W Minecraft być może pojawią się smoki. Czyżby prztyczek w nos dla studia Bethesda?

W popularnej grze Minecraft być może pojawią się smoki. Producent tego niezależnego hitu, czyli Notch, współzałożyciel studia Mojang, opublikował nawet pierwsze obrazki prezentujące latające gady. Ten pomysł bywa wiązany z pozwem sądowym wymierzonym przeciwko studiu Mojang przez firmę Bethesda, która tworzy grę o walce ze smokami: The Elder Scrolls: Skyrim.

Markus Persson, twórca Minecrafta, ujawnił, że rozważa dodanie do swojej popularnej gry ciekawego dodatku: smoków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że producent toczy sprawę sądową z firmą Bethesda Softworks. Czyżby to prztyczek w nos producentom The Elder Scrolls: Skyrim, w której ważnym motywem są właśnie latające gady?

Autor Minecrafta, znany jako Notch, nie wyjaśnił, czy smoki są realnym dodatkiem do gry, chociaż zaprezentował pierwsze obrazki przedstawiające je w akcji. Niezależny hit znajduje się w produkcji od wielu miesięcy i ma zostać wydany w listopadzie. Studio Mojang, założone przez Notcha, wzbogaca dzieło o mnóstwo dodatków i nowych funkcji.

W Minecraft być może pojawią się smoki. Czyżby prztyczek w nos dla studia Bethesda? - ilustracja #1

Niektórzy są zdania, że Notch wspominał o smokach dawno temu, więc informacja nie odnosi się do sprawy toczącej się między Mojang a Bethesdą. Druga z firm pozwała studio Perssona ze względu na tytuł jego nowego projektu, Scrolls, który kojarzy się ze wspomnianą serią The Elder Scrolls. Zarzut jest na tyle absurdalny, że Notch nie raz z niego żartował.

Wszyscy, którzy śledzą wypowiedzi Notcha wiedzą, że ten szwedzki producent ma specyficzne poczucie humoru i jest zdolny do ironicznych żartów. Być może więc wzmożone prace nad smoczym dodatkiem do Minecrafta znajdują podłoże w starciu z Bethesdą, którego rezultatów jeszcze nie znamy. Prawda zostanie rozwikłana w najbliższych tygodniach: wraz z listopadową premierą gry.

  1. Konflikt nazw powodem pozwania twórców Minecrafta przez Bethesdę
  2. Twórca Minecrafta wyzywa studio Bethesda na pojedynek w grze Quake III