Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 10:45

autor: Sarge

Aktualizacja 1.8 do gry Minecraft oficjalnie dostępna

Markus „Notch” Persson oficjalnie udostępnił aktualizację 1.8 do gry Minecraft. Kilka dni temu w sieci pojawiła się testowa wersja łatki, która cierpiała jeszcze na szereg niedociągnięć.

Studio Mojang opublikowało oficjalną aktualizację 1.8 do gry Minecraft. Od kilku dni gracze mogli testować próbną wersję łatki.

Patch znany jako Adventure Update ściągnie się automatycznie po uruchomieniu produkcji. W przeciwieństwie do niedawnego „kontrolowanego wycieku”, tym razem mamy mieć do czynienia ze stabilną aktualizacją. Poprzednio gracze narzekali na sporą liczbę błędów, które były ceną wcześniejszego pobrania łatki 1.8.

Adventure Update wprowadza do gry sporą ilość zmian i nowości, na które fani czekali od dawna. Gracz walcząc z przeciwnikami zdobywa teraz punkty doświadczenia i może podnosić swój poziom. Pojawiły się nowe potwory do pokonania (Enderman, Silverfish, pająki w jaskiniach), a rozgrywkę uatrakcyjniło dodanie sprintu i paska głodu – gdy postać jest w pełni najedzona, odnawia jej się energia.

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej i stosunkowo wysokiej ceny 14,95 euro (ok. 60 złotych) za betę. Pełna wersja ukaże się dopiero w listopadzie - wówczas tytuł będzie kosztować niemal 20 euro (ok. 80 złotych). Oryginalny model biznesowy sprawdził się i Markus „Notch” Persson (główny twórca) może obecnie pochwalić się wynikiem niemal 3,5 milionów sprzedanych egzemplarzy.