Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 11:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano God Eater 2 - kontynuację gry akcji w stylu Monster Hunter

Posiadacze PSP w przyszłym roku dostaną ciekawie zapowiadającą się produkcję od studia Namco Bandai. Deweloper zapowiedział bowiem God Eater 2 - kontynuację gry akcji, w której zasady rozgrywki przypominają popularną serię Monster Hunter.

Studio Namco Bandai na targach Tokyo Game Show zapowiedziało grę God Eater 2. Jest to pełnoprawna kontynuacja pełnego akcji tytułu, w którym wcielamy się w wojownika polującego na gigantyczne bestie.

W marcu bieżącego roku pierwsza część God Eater doczekała się ulepszonej edycji o nazwie Gods Eater Burst. Yusuke Tomizawa (producent God Eater 2) w wywiadzie dla magazynu Famitsu obiecał zupełnie nową pozycję: „Gods Eater Burst stworzyliśmy na podstawie opinii graczy dotyczących pierwszej odsłony, chcąc wydać jak najbardziej kompletną edycję pierwowzoru. Wraz z God Eater 2 staramy się wskazać, co użytkownicy znaleźli dobrego w naszej grze – zabierzemy się za te elementy i przemodelujemy od podstaw”.

Zapowiedziano God Eater 2 - kontynuację gry akcji w stylu Monster Hunter - ilustracja #1
Gods Eater Burst

Akcja kontynuacji będzie się toczyć trzy lata po wydarzeniach opowiedzianych w pierwowzorze. Szczegółów na temat rozgrywki nie zdradzono. Wiadomo tylko, że ogólne założenia się nie zmienią, a gracze doczekają się dwóch zupełnie nowych broni (Boost Hammer oraz Charge Spear). Z kolei nowy Engage System pozwoli graczom „dzielić wskaźniki broni w trybie multiplayer”, co ma przynieść więcej możliwości w drużynowej walce.

God Eater 2 ukaże się na PSP w przyszłym roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale zapowiada się ciekawa propozycja dla fanów produkcji w stylu cyklu Monster Hunter. Tomizawa zapewnia, że gra będzie przyjazna zarówno dla fanów serii, jak i nowicjuszy. W obliczu zbliżającej się premiery PlayStation Vita, posiadacze PSP powinni z niecierpliwością wypatrywać dalszych wieści na temat produkcji studia Namco Bandai – przyszły rok nie będzie obfitował w zbyt wiele ciekawych produkcji na tę konsolkę.