Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 11:42

autor: Kono

Gra wyścigowa TrackMania 2: Canyon debiutuje na świecie

Firma Ubisoft poinformowała, że wyścigowa gra TrackMania 2: Canyon jest dostępna w sprzedaży. Produkcję autorstwa zespołu Nadeo można pobrać poprzez usługę ManiaPlanet.

Firma Ubisoft poinformowała, że gra TrackMania 2: Canyon trafiła dziś do sprzedaży. W związku z premierą produkcji autorstwa zespołu Nadeo, w sieci pojawił się specjalny zwiastun.

Przypominamy, że TrackMania 2: Canyon dostępna jest tylko w cyfrowej dystrybucji. Gra jest rozprowadzana poprzez usługę ManiaPlanet w cenie 19,99 euro (około 88 złotych). Firma Ubisoft nie ma w planach wydania pudełkowej wersji tytułu, a sprzedaż poprzez platformę Steam jest raczej mało prawdopodobna. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych produkcji wydawanych przez Ubisoft, TrackMania 2 nie posiada kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM.

W zakończonych niedawno beta testach wzięli udział gracze z 83 krajów. Testerzy popisali się kreatywnością, gdyż w ciągu dwóch tygodni zdołali stworzyć około trzy tysiące tras. Z wrażeniami eJay’a dotyczącymi rozgrywki w trybie multiplayer możecie zapoznać się czytając zapowiedź.

TrackMania 2: Canyon stawia na zręcznościowy model jazdy. Głównymi atutami serii autorstwa Nadeo są tryb multiplayer oraz możliwość własnoręcznego projektowania zwariowanych tras. Z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach przygotowano ManiaScript, czyli pełnoprawny język skryptowy pomocny we wdrażaniu złożonych funkcji. Gra jest dostępna tylko na platformie PC.