Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2011, 09:27

autor: Mateusz Kądziołka

Trackmania 2 bez kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM firmy Ubisoft

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Trackmania 2, autorstwa zespołu Nadeo, nie będzie wykorzystywać budzących sporo kontrowersji zabezpieczeń DRM. Oznacza to, że do rozgrywki w Trackmanię 2 nie będziemy musieli być przez cały czas podłączeni do Internetu.

Nadchodząca wielkimi krokami gra wyścigowa autorstwa zespołu Nadeo, czyli Trackmania 2, nie będzie wykorzystywać kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM firmy Ubisoft.

Taką informację podał serwis RockPaperShotgun. Redaktorzy witryny skontaktowali się bezpośrednio z przedstawicielami firmy Ubisoft i otrzymali odpowiedź o następującej treści: „Użytkownicy będą musieli zarejestrować się on-line tylko podczas instalacji Trackmania 2. Późniejsze uruchomienia gry nie będą wymagały stałego połączenia z Internetem”.

Trackmania 2 bez kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM firmy Ubisoft - ilustracja #1

Takie posunięcie ze strony Ubisoftu z pewnością może zaskakiwać, zwłaszcza że całkiem niedawno francuska firma dosyć zaciekle broniła zabezpieczeń DRM w swoich grach. Za ich implementacją miał przemawiać wyraźny spadek piractwa w tytułach wymagających stałego połączenia z Internetem. Aktualnie ciężko jednoznacznie określić, czy przykład gry Trackmania 2 jest jednorazowym przypadkiem, czy może francuska firma chce powoli odejść od dosyć kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM.

Przypominamy, że beta testy Trackmanii 2 ruszają 17 sierpnia. Premiera pełnej wersji gry została zaplanowana na 14 września 2011 roku.