Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2011, 10:52

autor: Kono

Pecetowa wersja Rage skorzysta ze Steamworks

Jak poinformowała firma Bethesda na swoim oficjalnym Twitterze, gra Rage autorstwa zespołu id Software będzie wykorzystywać zabezpieczenia oraz usługi oprogramowania Steamworks. Dzięki temu, gracze otrzymają możliwość zapisywania stanu gry na zewnętrznych serwerach oraz zestaw Steamowych osiągnięć do zdobycia.

Firma Bethesda poinformowała, że pecetowa wersja najnowszej gry autorstwa id Software, czyli Rage, będzie korzystała z zabezpieczeń oraz usług oprogramowania Steamworks. Wiadomość dotarła do nas za pośrednictwem serwisu Twitter.

Pierwsze pogłoski dotyczące wykorzystywania Steamworks przez Rage pojawiły się rok temu w trakcie trwania imprezy QuakeCon 2010. Bethesda zdementowała jednak te doniesienia i przez kilka kolejnych miesięcy fani musieli zdać się na domysły. Atmosfera została ponownie podgrzana gdy na oficjalnej stronie gry pojawiło się logo Games for Windows Live. Wszyscy sądzili, że zespół id Software zdecydował się na skorzystanie z platformy Microsoftu.

Pecetowa wersja Rage skorzysta ze Steamworks - ilustracja #1

Niemniej jednak, stanowisko wydawcy przedstawione na Twitterze jest dosyć jednoznaczne i możemy z całą pewnością stwierdzić, że pecetowa wersja Rage skorzysta z dobrodziejstw platformy Steamworks. Dla użytkowników oznacza to m.in. możliwość zapisywania stanów gry na zewnętrznym serwerze (Steam Cloud), komunikację głosową podczas rozgrywki wieloosobowej oraz obsługę osiągnięć (ang. „achievements”).

Rage na półki sklepowe trafi w październiku bieżącego roku. Gra zostanie wydana na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. W naszym kraju dystrybucją tytułu autorstwa id Software zajmie się firma Cenega Poland.