Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2011, 12:00

autor: Sarge

Premiera RAGE ponownie opóźniona

Studio id Software po raz kolejny przesunęło premierę bardzo dobrze zapowiadającej się strzelaniny FPP o tytule RAGE. Na szczęście tym razem mowa o stosunkowo niewielkim opóźnieniu.

Studio id Software po raz kolejny przesunęło premierę bardzo dobrze zapowiadającej się strzelaniny FPP o tytule RAGE. Na szczęście tym razem mowa o stosunkowo niewielkim opóźnieniu.

O zmienionym terminie dowiedzieliśmy się za sprawą zaktualizowanej informacji na oficjalnej stronie internetowej. Wynika z niej, że obecnie gry możemy spodziewać się 7 października w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Twórcy przesunęli zatem wydanie swojego dzieła dokładnie o trzy tygodnie.

Premiera RAGE ponownie opóźniona - ilustracja #1

Deweloper nie podał konkretnej przyczyny takiej decyzji. Wydaje się być jednak całkiem prawdopodobne, że chciano w ten sposób uniknąć bezpośredniej rywalizacji z Gears of War 3, debiutującym na rynku 20 września. Rekordowa liczba złożonych pre-orderów na ten tytuł zapowiada, że jest na niego bardzo duże zapotrzebowanie i wielu graczy ruszy do sklepów także w dniu premiery, zapominając o innych produkcjach pojawiających się w podobnym czasie.

Należy pamiętać, że to nie pierwsze przesunięcie wydania RAGE. Gra została zapowiedziana jeszcze w 2007 roku i początkowo miała ukazać się w drugiej połowie 2009 roku. Następnie plany te były stopniowo weryfikowane, a dopiero kilka miesięcy temu zdecydowano się na ujawnienie wrześniowego terminu.

RAGE tworzony jest z myślą o pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Choć w głównej mierze to przedstawiciel pierwszoosobowych strzelanin, nie zabraknie tu elementów gier wyścigowych i przygodowych. Akcja zostanie osadzona w postapokaliptycznym świecie, a nam w czasie zabawy przyjdzie przemierzyć zdewastowane pustkowia. Ogromnym atutem tej pozycji ma być niezwykle dopracowana oprawa graficzna, za którą będzie odpowiedzialny silnik id Tech 5.