Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2011, 14:06

autor: Jiker

Wieści z targów E3 (Uncharted 3: Drake's Deception, RAGE, Final Fantasy XIII-2) 9/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości RAGE, LAN-ie w Uncharted 3, inspirowaniu się Red Dead Redemption przez twórców Final Fantasy XIII-2, a także braku blokady regionalnej w PS Vita. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości RAGE, LAN-ie w Uncharted 3, inspirowaniu się Red Dead Redemption przez twórców Final Fantasy XIII-2, a także braku blokady regionalnej w PS Vita. Zapraszamy do lektury.

Hacker Evolution: Untold

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Hacker Evolution: Untold. Produkcję autorstwa exosyphen studios możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,76 euro, czyli ok. 18 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

RAGE

Tim Willits i John Carmack z id Software zabrali głos w sprawie przyszłości marki RAGE. Pierwszy z nich przyznał, że kontynuacja strzelaniny jest niemalże pewna, choć zębów nie powinni sobie na nią ostrzyć przyszli posiadacze Wii U. Niewykluczone, że sequel powstanie już z myślą o nowej generacji platform sprzętowych. Taką sugestią podzielił się Carmack, który oznajmił, że kolejny, po Doom 4, będzie produkowany z myślą o konsolach i pecetach przyszłości.

Wieści z targów E3 (Uncharted 3: Drake's Deception, RAGE, Final Fantasy XIII-2) 9/06/11 - ilustracja #1

ArmA 2: Firing Range

Latem tego roku użytkownicy iPhone’a, iPod Touch, iPada oraz telefonów z systemem Android otrzymają możliwość zagrania w ArmA 2: Firing Range. Specjalna odsłona serii ArmA pozwoli przetestować na kilku strzelnicach broń znaną doskonale z pecetowego ArmA 2. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Wii U

Mark Franklin z amerykańskiego oddziału firmy Nintendo poinformował w rozmowie z serwisem GiantBomb, że Wii U nie będzie wstecznie kompatybilne z GameCubem. Na nowej platformie japońskiego koncernu nie zagramy zatem w Wind Wakera czy też Super Mario Sunshine. Na szczęście, z uruchomieniem gier z Wii, a także z podłączeniem dedykowanych jej kontrolerów nie będzie żadnego problemu. Przypominamy, że konsola zadebiutuje w przyszłym roku. Jej cechą charakterystyczną będzie specjalny kontroler z wbudowanym ekranem.

THQ

Danny Bilson z THQ ujawnił, że w planach są adaptacje filmowe kolejnych dwóch marek należących do wydawcy. Jedna z nich powstaje przy współudziale stacji SyFy (niedawno opracowała ona film Red Faction: Origin, zajmuje się także serialem animowanym o przygodach de Blob), natomiast druga powstanie na licencji dotąd niezapowiedzianej produkcji THQ.

Uncharted 3: Drake’s Deception

Okazuje się, że są i dobre strony złamania i awarii PlayStation Network. Studio Naughty Dog, które pracowało nad trybem multiplayer akurat wówczas, gdy hakerze włamali się na serwery usługi, podjęło decyzję o implementacji do Uncharted 3: Drake’s Deception trybu rozgrywki wieloosobowej w trybie lokalnym (LAN). Produkcja będzie oferować taką możliwość od dnia premiery, przewidzianej na listopad tego roku.

Wieści z targów E3 (Uncharted 3: Drake's Deception, RAGE, Final Fantasy XIII-2) 9/06/11 - ilustracja #2

Final Fantasy XIII-2

Yoshinori Kitase oraz Motomu Toriyama – twórcy Final Fantasy XIII-2 – ujawnili, że w grze zawartych zostanie kilka różnych zakończeń. Ponadto dowiedzieliśmy się, że twórcy inspirowali się grą Red Dead Redemption – w efekcie w XIII-2 znajdą się ciekawe misje poboczne. Możemy się także spodziewać większych terenów do eksploracji, a także znacznej liczby chocobosów, które wykorzystamy niczym wierzchowce w RDR.

PlayStation Vita

Michael Denny, wiceprezes Sony Worldwide Studios Europe, potwierdził podczas E3, że konsola przenośna PlayStation Vita będzie pozbawiona blokady regionalnej (w przeciwieństwie chociażby do 3DS-a). Platforma podąży zatem szlakiem wytyczonym przez PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Jagged Alliance: Back in Action

Atomic City Adventures: The Case of the Black Dragon

Choplifter HD

Gears of War 3

The Legend of Zelda: Skyward Sword

Take on Helicopters

The Darkness II

Duke Nukem Forever

XCOM

Ace Combat: Assault Horizon

Ace Combat: Assault Horizon

Dark Souls

Metro: Last Light

Saints Row 3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Defenders of Ardania - E3 2011

Dance Central 2 - E3 2011

The Legend of Zelda: Skyward Sword - E3 2011

Resident Evil: Operation Raccoon City - E3 2011 - gameplay #1

Rayman Origins - E3 2011

Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games - E3 2011

Crusader Kings II - E3 2011

Kinect Sports: Season Two - E3 2011

E3: PlayStation 3DTV na studencką kieszeń video relacja

Star Wars: The Old Republic - E3 2011 - Eternity Vault

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria - E3 2011 - Rise of Isengard

Take on Helicopters - E3 2011

Sonic Generations - E3 2011

Resident Evil: Operation Raccoon City - E3 2011 - gameplay #2

E3: Gramy w Journey Gramy!