Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3PC
Okładka Choplifter HD (X360)
OkładkaChoplifter HD (X360)

Choplifter HD

Zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami helikoptera i wykorzystujemy tę maszynę zarówno do ratowania ludzi, jak i walki z nieprzyjaciółmi. Gra jest kontynuacją 8-bitowego klasyka zatytułowanego Choplifter.

Zręcznościowe | helikoptery

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Choplifter HD Premiera

11sty2012

PC X360 PS3

Gry podobne do Choplifter HD

Assault Heroes

Ikaruga

1942: Joint Strike

Choplifter HD to zgodnie z nazwą odświeżona wersja klasycznej gry Choplifter, która zadebiutowała w 1982 roku na komputerach Apple II. Za wskrzeszenie marki odpowiada zespół inXile Entertainment, znany z takich produkcji jak The Bard's Tale czy Hunted: The Demon's Forge.

Gracze wcielają się w członka elitarnej jednostki C.H.O.P.R (skrót od Coordinated Helicopter Operations, Preservation and Rescue) i ich zadaniem jest pilotowanie jednego z kilku ciężko uzbrojonych helikopterów podczas akcji ratunkowych. Autorzy przygotowali ponad 20 rozbudowanych misji o dużej różnorodności. Wśród zadań pojawia się m.in. odbicie jeńca wojennego oraz ewakuacja osób z terenu zagrożonego epidemią śmiertelnego wirusa. W innym scenariuszu musimy niszczyć chronione przez armię rurociągi gazowe. Nie zabrakło też poziomu z zombie, w którym wykorzystamy śmigła naszej maszyny do dekapitacji żywych trupów. Jak wspomniano wyżej, podczas każdej misji naszym zadaniem jest nie tylko eliminacja wrogów, ale również ratowanie ludzi. W tym celu wpierw musimy zabezpieczyć okolicę i dopiero potem wylądować. Na pokładzie zmieścimy tylko ograniczoną liczbę pasażerów, więc ewakuacja wszystkich najczęściej wymaga kilku kursów do bazy.

Choplifer HD może pochwalić się atrakcyjną i kolorową grafiką 3D. Mimo to gra pozostała wierna pierwowzorowi i dlatego maszyna potrafi latać jedynie w dwóch wymiarach. Ciekawe jest to, że oprócz paska z życiem pojawia się też wskaźnik benzyny. Na pustym baku nawet najlepszy pilot niewiele zdziała.

Ocena użytkowników: 2,1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Choplifter HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Choplifter HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3