Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCX360
Okładka Choplifter HD (PS3)

Choplifter HD

Zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami helikoptera i wykorzystujemy tę maszynę zarówno do ratowania ludzi, jak i walki z nieprzyjaciółmi. Gra jest kontynuacją 8-bitowego klasyka zatytułowanego Choplifter.

Zręcznościowe | helikoptery

Okładka Choplifter HD (PS3)

data premiery gry:

11sty2012

PC X360 PS3

Choplifter HD to zgodnie z nazwą odświeżona wersja klasycznej gry Choplifter, która zadebiutowała w 1982 roku na komputerach Apple II. Za wskrzeszenie marki odpowiada zespół inXile Entertainment, znany z takich produkcji jak The Bard's Tale czy Hunted: The Demon's Forge.

Gracze wcielają się w członka elitarnej jednostki C.H.O.P.R (skrót od Coordinated Helicopter Operations, Preservation and Rescue) i ich zadaniem jest pilotowanie jednego z kilku ciężko uzbrojonych helikopterów podczas akcji ratunkowych. Autorzy przygotowali ponad 20 rozbudowanych misji o dużej różnorodności. Wśród zadań pojawia się m.in. odbicie jeńca wojennego oraz ewakuacja osób z terenu zagrożonego epidemią śmiertelnego wirusa. W innym scenariuszu musimy niszczyć chronione przez armię rurociągi gazowe. Nie zabrakło też poziomu z zombie, w którym wykorzystamy śmigła naszej maszyny do dekapitacji żywych trupów. Jak wspomniano wyżej, podczas każdej misji naszym zadaniem jest nie tylko eliminacja wrogów, ale również ratowanie ludzi. W tym celu wpierw musimy zabezpieczyć okolicę i dopiero potem wylądować. Na pokładzie zmieścimy tylko ograniczoną liczbę pasażerów, więc ewakuacja wszystkich najczęściej wymaga kilku kursów do bazy.

Choplifer HD może pochwalić się atrakcyjną i kolorową grafiką 3D. Mimo to gra pozostała wierna pierwowzorowi i dlatego maszyna potrafi latać jedynie w dwóch wymiarach. Ciekawe jest to, że oprócz paska z życiem pojawia się też wskaźnik benzyny. Na pustym baku nawet najlepszy pilot niewiele zdziała.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 2,4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Choplifter HD

Klasyfikacja PEGI Choplifter HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Choplifter HD

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Wieści ze świata (Star Trek Online, Choplifter HD, 3DS) 5/1/12

wiadomość5 stycznia 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym modelu 3DS-a, zmianach w serwisie Xbox Live Indie Games, wcześniejszym modelu free to play dla subskrybentów Star Trek Online, a także powrocie do prac nad Project Zomboid.

Wieści ze świata (Space Quest II, Final Fantasy X, Persona) 2/1/12

wiadomość2 stycznia 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wznowieniach Space Quest II i Final Fantasy X, nowej odsłonie serii Persona, a także tytule dla Minicrafta 2.

PC
X360
PS3