Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2012, 13:47

autor: Jiker

Wieści ze świata (Space Quest II, Final Fantasy X, Persona) 2/1/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wznowieniach Space Quest II i Final Fantasy X, nowej odsłonie serii Persona, a także tytule dla Minicrafta 2.

Minicraft 2

No i poznaliśmy tytuł kontynuacji Minicrafta – dwuwymiarowej wersji Minecrafta, stworzonej przez Notcha w 48 godziny na potrzeby imprezy Ludum Dare. Wybór padł na MiniTale. Wkrótce pod tym adresem wystartuje strona internetowa poświęcona produkcji.

Space Quest II

Grupa Infamous Adventures wypuściła wznowienie klasycznej przygodówki firmy Sierra Space Quest II: Vohaul's Revenge. Nową wersję produkcji z 1987 roku możecie pobrać z tego miejsca za darmo.

Persona

Niewykluczone, że firma Atlus pracuje nad piątą odsłoną serii Persona. W ostatnim numerze magazynu Famitsu znalazła się bowiem wzmianka autorów, że „gra, na którą czekacie może zostać zapowiedziana”. Ostatnia odsłona uznanej marki jRPG trafiła na PlayStation 2 (nie licząc bijatyki Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena). W Europie pojawiła się w 2009 roku.

Final Fantasy X

Yoshinori Kitase, producent gier z serii Final Fantasy, wyznał, że nowe wersje gry Final Fantasy X powstające na PlayStation 3 i PlayStation Vita to bardziej „wznowienia”, aniżeli proste „konwersje HD. Dodał również, że zrobi wszystko, by prezentowały one równie wysoką jakość, co oryginał. Aktualnie projekt znajduje się we wczesnej fazie dewelopingu.

Choplifter HD

Gra Choplifter HD, odświeżona wersja klasyka, który zadebiutował w 1982 roku na komputerach Apple II, weszła w fazę „złota”. Oznacza to, że producent, zespół inXile Entertainment, znany z takich produkcji jak The Bard's Tale czy Hunted: The Demon's Forge, ukończył proces dewelopingu. Do premiery produkcji dojdzie 11 stycznia (PC, X360, PS3).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Warlock: Master of the Arcane

Euro Truck Simulator 2

Street Fighter X Tekken

South Park: The Game

X-Plane 10

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Top 10 gier 2011 roku wg Yuena video reportaż

Podsumowanie 2011 - Pieniądze a gry video magazyn