Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warlock: Master of the Arcane (PC)
OkładkaWarlock: Master of the Arcane (PC)

Warlock: Mistrz Magii PC

Warlock: Master of the Arcane

Turowa gra strategiczna, której akcję osadzono w znanym z popularnego cyklu Majesty fantastycznym świecie Ardanii. Za powstanie gry odpowiada rosyjskie studio Ino-Co, mające na swoim koncie takie tytułu jak Fantasy Wars, Elven Legacy czy drugą odsłonę wspomnianego Majesty.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | turowe | strategiczne wojenne

Warlock: Mistrz Magii Premiera PC

8maja2012

pudełko PL

5października2012

producent: Ino-Co wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warlock: Master of the Arcane to strategia turowa osadzona w znanym z serii Majesty świecie Ardanii. Tym razem musimy wziąć udział w wojnie czarodziejów w celu objęcia władzy w tej fantastycznej krainie. Za tytuł odpowiada firma Ino-Co, specjalizująca się w tworzeniu strategii turowych. Rosyjska firma ma na swoim koncie takie produkcje, jak Fantasy Wars, serię Elven Legacy oraz Majesty 2 wraz z dodatkami.

Fabuła gry skupia się na wydarzeniach, jakie miały miejsce parę lat po zakończeniu trzeciego dodatku do Majesty 2 o tytule Monster Kingdom. Wielki Król po zjednoczeniu królestwa przy pomocy potworów zbiera swoją mieszaną armię składającą się z ludzi oraz innych ras i wyrusza podbić tereny na północy. Niestety podczas kampanii władca ginie bez śladu, a połączone słabym sojuszem wojska różnych frakcji rozpoczynają wojnę domową o władzę nad Ardanią. W wojenny chaos wtrącają się bogowie, którzy rozkazują wybrać jednego władcę spośród potężnych czarowników. Jednak oni również nie mogą dojść do porozumienia i w ten sposób dochodzi do wojny czarowników. Jej zwycięzca zasiądzie na tronie Ardanii.

W Warlock: Master of the Arcane zastosowano typowe rozwiązania znane ze strategii turowych. Mapa składa się z pól w kształcie heksów, a zadaniem gracza jest między innymi rozbudowa miast, tworzenie armii oraz dowodzenie nimi, a także podbijanie lub paktowanie z przeciwnikami i frakcjami neutralnymi. Ważną rolę odgrywają też bogowie. Wypełnianie zlecanych przez nich zadań pomaga zjednać ich przychylność i zapewnia spore gratyfikacje, ale może też wywołać gniew u innych bóstw.

Przed przystąpieniem do rozgrywki musimy wybrać jednego z 12 czarowników reprezentującego jedną z trzech stron: ludzi, potwory i nieumarłych. Każdy z przywódców dysponuje unikalnymi zdolnościami oraz perkami, takimi jak możliwość szybszego wydobycia surowców czy bonusowy czar na starcie.

Rozgrywkę zaczynamy z jednym miastem. W miarę rozwoju możemy podbijać i łupić napotkane na naszej drodze osady lub przejmować je. W tym drugim przypadku otrzymamy dostęp do technologii frakcji, do której dany gród należał. Miasta możemy rozwijać stawiając nowe budynki dające dostęp do nowych czarów, technologii oraz jednostek.

W grze występują cztery podstawowe surowce: złoto i żywność, mana i punkty nauki. Dwa pierwsze umożliwiają rekrutację i utrzymanie wojsk, mana jest niezbędna do rzucania czarów oraz korzystania z umiejętności specjalnych niektórych jednostek, a poziom nauki wpływa na to, jak szybko będziemy odkrywać nowe czary. Te ostatnie są podzielone na 6 grup, w tym między innymi: ofensywne, lecznicze oraz pochodzące od bogów.

W grze występuje wiele jednostek bojowych podzielonych na kilka typów (walka w zwarciu, dystansowe, lecznicze, artyleria, morskie oraz powietrzne). Każdą z nich określa szereg współczynników, takich jak szybkość poruszania, pole widzenia oraz punkty wytrzymałości. Wraz z nabywaniem doświadczenia jednostki można wzmacniać specjalnymi perkami, które uczynią je jeszcze silniejszymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Warlock: Mistrz Magii cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Warlock: Mistrz Magii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warlock: Mistrz Magii Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7