Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest II: Vohaul's Revenge (PC)
OkładkaSpace Quest II: Vohaul's Revenge (PC)

Space Quest II: Vohaul's Revenge PC

Druga część wielkiej serii gier przygodowych firmy Sierra pt. Space Quest. Autorzy w nowej odsłonie zwiększyli stopień skomplikowania zagadek, wprowadzili trochę lepszą grafikę oraz kilka możliwych dróg prowadzących do ukończenia gry.

Przygodowe

Space Quest II: Vohaul's Revenge Premiera PC

19listopada1987

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Vohaul’s Revenge to druga część wielkiej serii gier przygodowych firmy Sierra pt. Space Quest. Autorzy w nowej odsłonie zwiększyli stopień skomplikowania zagadek, wprowadzili trochę lepszą grafikę oraz kilka możliwych dróg prowadzących do ukończenia gry. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku części pierwszej humor zaserwowany nam przez twórców jest pierwszej klasy i wywołuje uśmiech nawet na najbardziej oziębłych twarzach.

W Space Quest II ponownie wcielamy się w skórę Rogera Wilco, który jest szarym, nisko postawionym sprzątaczem na orbitalnej stacji – XOS4 (Xenon Orbital Station IV). Jednak jego niecodzienne przygody w żadnym wypadku się nie skończyły. Niedługo po rozpoczęciu się gry zostaje on porwany i zaprowadzony przed oblicze wszechmogącego Sludge’a Vohaula, który jest niezadowolony z tego, że Roger pokrzyżował mu szyki. Mowa tu oczywiście o sytuacji mającej miejsce w pierwszej części Space Quest, kiedy to Roger Wilco uratował planetę Xenon przed zniszczeniem. To Vohauls skonstruował Gwiezdny Generator i chciał go wykorzystać do złych celów, jednak społeczność naukowców zdecydowała inaczej. Później przy pomocy Sarienów próbował go wykraść. Tym razem Vohauls pragnie opanować planetę Xenon wysyłając na nią tysiące genetycznie zmodyfikowanych sprzedawców ubezpieczeń na życie.

Vohaul zsyła Rogera na ciężkie roboty do kopalni na plancie Labion, jednak na skutek wypadku w czasie transportu do owych kopalni udaje mu się uciec. Nastopnie dostaje się do bazy Sludge’a Vohaula znajdującej się na asteroidzie i po raz drugi ratuje swoją planetę, Xenon. Baza Vohaula zostaje wysadzona w powietrze, a nasz główny bohater w kapsule ratunkowej poddaje się hibernacji ze względu na mała ilość powietrza...

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Quest II: Vohaul's Revenge: Odpowiednia dla każdego wieku.