Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest II: Vohaul's Revenge (PC)

Space Quest II: Vohaul's Revenge PC

Druga część wielkiej serii gier przygodowych firmy Sierra pt. Space Quest. Autorzy w nowej odsłonie zwiększyli stopień skomplikowania zagadek, wprowadzili trochę lepszą grafikę oraz kilka możliwych dróg prowadzących do ukończenia gry.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Space Quest II: Vohaul's Revenge (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada1987

Vohaul’s Revenge to druga część wielkiej serii gier przygodowych firmy Sierra pt. Space Quest. Autorzy w nowej odsłonie zwiększyli stopień skomplikowania zagadek, wprowadzili trochę lepszą grafikę oraz kilka możliwych dróg prowadzących do ukończenia gry. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku części pierwszej humor zaserwowany nam przez twórców jest pierwszej klasy i wywołuje uśmiech nawet na najbardziej oziębłych twarzach.

W Space Quest II ponownie wcielamy się w skórę Rogera Wilco, który jest szarym, nisko postawionym sprzątaczem na orbitalnej stacji – XOS4 (Xenon Orbital Station IV). Jednak jego niecodzienne przygody w żadnym wypadku się nie skończyły. Niedługo po rozpoczęciu się gry zostaje on porwany i zaprowadzony przed oblicze wszechmogącego Sludge’a Vohaula, który jest niezadowolony z tego, że Roger pokrzyżował mu szyki. Mowa tu oczywiście o sytuacji mającej miejsce w pierwszej części Space Quest, kiedy to Roger Wilco uratował planetę Xenon przed zniszczeniem. To Vohauls skonstruował Gwiezdny Generator i chciał go wykorzystać do złych celów, jednak społeczność naukowców zdecydowała inaczej. Później przy pomocy Sarienów próbował go wykraść. Tym razem Vohauls pragnie opanować planetę Xenon wysyłając na nią tysiące genetycznie zmodyfikowanych sprzedawców ubezpieczeń na życie.

Vohaul zsyła Rogera na ciężkie roboty do kopalni na plancie Labion, jednak na skutek wypadku w czasie transportu do owych kopalni udaje mu się uciec. Nastopnie dostaje się do bazy Sludge’a Vohaula znajdującej się na asteroidzie i po raz drugi ratuje swoją planetę, Xenon. Baza Vohaula zostaje wysadzona w powietrze, a nasz główny bohater w kapsule ratunkowej poddaje się hibernacji ze względu na mała ilość powietrza...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Quest II: Vohaul's Revenge

odpowiednia dla każdego wieku

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę
Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę

wiadomość15 kwietnia 2012

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni fani przygodówek mają nowy powód do radości. Swój powrót do branży ogłosili ojcowie serii Space Quest - Mark Crowe oraz Scott Murphy, znani bardziej jako Two Guys from Andromeda.

Wieści ze świata (Space Quest II, Final Fantasy X, Persona) 2/1/12

wiadomość2 stycznia 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wznowieniach Space Quest II i Final Fantasy X, nowej odsłonie serii Persona, a także tytule dla Minicrafta 2.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D
Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D

wiadomość6 kwietnia 2009

Kosmiczny cykl gier przygodowych Space Quest przez 9 lat swego istnienia na rynku (sześć części w latach 1986-1995) zebrał pokaźne grono fanów, którzy miło wspominają godziny spędzone z dzielnym sprzątaczem Rogerem Wilco. I oni najlepiej wiedzą, że do niektórych marek trzeba podchodzić z należytym szacunkiem.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.