Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Quest for Glory III: Wages of War (PC)
OkładkaQuest for Glory III: Wages of War (PC)

Hero's Quest 3: Wages Of War PC

Quest for Glory III: Wages of War

Trzecia część nietypowej serii gier przygodowych z firmy Sierra. Względem poprzednich części wprowadzono szereg zmian, m.in. poprawiono grafikę i całkowicie zmieniono interfejs.

Przygodowe

Hero's Quest 3: Wages Of War Premiera PC

2sierpnia1992

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Początek lat dziewięćdziesiątych to olbrzymie zmiany w podejściu Sierry to tematu przygodówek i Wages of War jest tego doskonałym przykładem. Totalna rewolucja w grafice wyszła akurat temu tytułowi na dobre, gorzej natomiast było z całkowitą przeróbką interfejsu, z czym gracze w tamtych czasach nie chcieli się za bardzo pogodzić. Może zabrzmi to dziwnie, ale dla wielu z nich to właśnie tekstowe wprowadzanie poleceń stanowiło o sile gier Sierry, tymczasem firma Williamsów idąc z duchem czasów, postanowiła z niego całkowicie zrezygnować, na rzecz ikon wyrażających określone czynności. Tutaj więc należy szukać przyczyn, z powodu których trzecia odsłona Quest for Glory, nie odniosła takiego sukcesu, jak pozostałe gry z serii.

Fabuła gry opiewa wokół konfliktu dwóch ras: Simbani i Leopardmenów, którzy oskarżając się wzajemnie o kradzież drogocennych artefaktów, szykują się do wielkiej wojny. W tym też momencie pojawia się nasz bohater, którego głównym zadaniem jest odnalezienie prawdziwego sprawcy niecnych wydarzeń. Pomijając interfejs tekstowy, w grze zawarto wszystkie elementy, znane z poprzednich części, włączając w to szczegółową charakterystykę postaci i zręcznościowe aspekty, związane z walką z zamieszkującymi krainę Tarna potworami. Każda z profesji występujących w Wages of War dorobiła się nowych unikalnych cech, dzięki czemu jeszcze bardziej zarysowano różnicę pomiędzy nimi. Mimo pozornej liniowości, której jak to bywa w przygodówkach, nie daje się przecież uniknąć, rozgrywka za pomocą złodzieja, czy też maga, znacznie się różni.

Wages of War to produkt solidny, ale nie powalający na kolana, jak poprzednie części. Fani serii na pewno nie przejdą obok niego obojętnie, ale z pewnością nie wywoła on już takich samych wrażeń, jak choćby Trial by Fire.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hero's Quest 3: Wages Of War: Odpowiednia dla każdego wieku.