Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow (PC)

The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow PC

Klasyczna gra przygodowa Sierry, wykorzystująca postać legendarnego Robin Hood'a. Głównym zadaniem banity jest zapłacić okup za więzionego króla Ryszarda Lwie Serce i pomóc mu odzyskać angielski tron.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października1993

W Conquest of the Longbow wcielamy się w postać Robin Hooda, banity zamieszkującego las Sherwood. Gra skupia się na wątku Ryszarda Lwie Serce, który został pojmany przez króla Leopolda. Tylko od naszego bohatera zależy, czy uda się zebrać określone fundusze, potrzebne do zapłacenia okupu i tym samym, przywrócić tron prawowitemu władcy. Nie jest to jednak takie proste, przeciwnicy w postaci księcia Jana, szeryfa Notthingham i przeora zlokalizowanego nieopodal opactwa, pragną ponad wszystko zostawić Ryszarda na pastwę Francuzów i jak najszybciej pozbyć się naszego bohatera.

Program korzysta z unowocześnionego systemu SCI, Robin Hoodem sterujemy więc za pomocą kilku ikonek. Ich asortyment został odpowiednio powiększony o łuk, którym będziemy strzelać do wrogów, mapę, ułatwiającą poruszanie się po lesie i róg, przyzywający kompanów w razie niebezpieczeństwa. Rozgrywka podzielona jest na kolejne dni, w których musimy wykonać określone czynności. Scenariusz jest liniowy, ale w zależności od tego, ile punktów uda nam się zdobyć, zakończenie gry może się nieco różnić. W programie zawarto wiele elementów zręcznościowych. Jeżeli wydadzą się one zbyt trudne, można zminimalizować ich ilość, bądź kompletnie je wyłączyć. Fabuła jest ciekawa i wciągająca, już po kilkunastu minutach gry widać, że autorzy bardzo starali się zrobić z oklepanego tematu, coś więcej, niż mizerną przygodówkę. Robin Hood ma wszakże dużo spraw na głowie, zebranie pieniędzy na okup to jedno, ale przecież trzeba jeszcze pomóc uciśnionym przez złego szeryfa wieśniakom.

Conquest of the Longbow, na tle różnorakich „questów” Sierry, prezentuje się bardzo dobrze. Gra nie jest specjalnie popularna, a szkoda - posiada kupę świeżych pomysłów, ponadto czerpie garściami z bardzo chwytliwego tematu - dla fanów banity z Sherwood, pozycja absolutnie obowiązkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow

Wymagania wiekowe The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Legend of Robin Hood: Conquests of the Longbow

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA