Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (PC)
OkładkaKing's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (PC)

King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Jet to historia księcia Aleksandra, dręczonego wspomnieniami o pięknej księżniczce Cassimie, którą widział po raz ostatni wiele lat temu.

Przygodowe

King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow Premiera PC

22kwietnia1992

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow

The Dark Eye: Klątwa Wron

Hero's Quest 4: Shadows Of Darkness

Fable (1996)

King’s Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Program posiada 256-kolorową oprawę graficzną w standardzie VGA, przyjemną dla ucha warstwę dźwiękową oraz klasyczny interfejs typu „wskaż i kliknij”, funkcjonujący w oparciu o system ikon (chodzenie, rozmowa, inwentarz itd.).

Rolę główną powierzono tym razem Księciu Alexandrowi, czyli synowi Króla Grahama z Daventry. Przy pomocy magicznego lustra bohater odbiera przekaz z prośbą o wizytę od swojej ukochanej Księżniczki Cassimy z Krainy Zielonych Wysp. Niewiasta oczekuje na przybycie oblubieńca, który zostaje zaskoczony przez sztorm podczas morskiej podróży. Następca tronu kończy rejs na jednej z plaż Wyspy Korony, pozbawiony okrętu i świty. Podczas wędrówki po nieznanym kraju heros odwiedza mnóstwo fantastycznych lokacji, spotykając szereg niezwykłych postaci i uczestnicząc w wielu ekscytujących wydarzeniach. Nadrzędnym celem zabawy jest odbicie wybranki serca z rąk podstępnego wezyra.

Ekipa developerska pod wodzą Roberty Williams i Jane Jensen wykorzystała w swoim dziele sporo motywów mitologicznych (np. labirynt Minotaura i podziemne królestwo Hadesa) i bajkowych (historia Pięknej i Bestii itp.). Ponadto autorzy zaimplementowali obszerny wachlarz zagadek logicznych i interesujących dialogów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 392 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow: Odpowiednia dla każdego wieku.