Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (PC)

King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Jet to historia księcia Aleksandra, dręczonego wspomnieniami o pięknej księżniczce Cassimie, którą widział po raz ostatni wiele lat temu.

Przygodowe

PC Windows
Okładka King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22kwietnia1992

King’s Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Program posiada 256-kolorową oprawę graficzną w standardzie VGA, przyjemną dla ucha warstwę dźwiękową oraz klasyczny interfejs typu „wskaż i kliknij”, funkcjonujący w oparciu o system ikon (chodzenie, rozmowa, inwentarz itd.).

Rolę główną powierzono tym razem Księciu Alexandrowi, czyli synowi Króla Grahama z Daventry. Przy pomocy magicznego lustra bohater odbiera przekaz z prośbą o wizytę od swojej ukochanej Księżniczki Cassimy z Krainy Zielonych Wysp. Niewiasta oczekuje na przybycie oblubieńca, który zostaje zaskoczony przez sztorm podczas morskiej podróży. Następca tronu kończy rejs na jednej z plaż Wyspy Korony, pozbawiony okrętu i świty. Podczas wędrówki po nieznanym kraju heros odwiedza mnóstwo fantastycznych lokacji, spotykając szereg niezwykłych postaci i uczestnicząc w wielu ekscytujących wydarzeniach. Nadrzędnym celem zabawy jest odbicie wybranki serca z rąk podstępnego wezyra.

Ekipa developerska pod wodzą Roberty Williams i Jane Jensen wykorzystała w swoim dziele sporo motywów mitologicznych (np. labirynt Minotaura i podziemne królestwo Hadesa) i bajkowych (historia Pięknej i Bestii itp.). Ponadto autorzy zaimplementowali obszerny wachlarz zagadek logicznych i interesujących dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Gry podobne do King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow

Wymagania wiekowe King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow

odpowiednia dla każdego wieku

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki serii Gabriel Knight
Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki serii Gabriel Knight

wiadomość4 kwietnia 2012

Kolejna legenda próbuje swoich sił na Kickstarterze. Tym razem o sfinansowanie nowego projektu prosi Jane Jensen, czyli autorka m.in. King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter oraz przede wszystkim serii Gabriel Knight.

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Kolejne klasyki Activision za grosze
Kolejne klasyki Activision za grosze

wiadomość23 lutego 2010

Na łamach serwisu GOG.com, udostępniającego starsze, aczkolwiek kultowe tytuły, dobiega końca miesiąc związany z produkcjami Activision. W związku z tym ekipa strony przygotowała kilka ciekawych ofert.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.