Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2011, 10:32

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2 - ilustracja #1

King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow

Ludzie z Telltale Games poinformowali, że nabyli licencję na stworzenie nowych części serii King’s Quest. Całość opracowana zostanie podobnie jak Tales of Monkey Island. Możemy zatem spodziewać się epizodycznych trójwymiarowych przygodówek. Warto dodać, że autorzy mają w planach wyprodukowanie więcej niż jednego sezonu.

King’s Quest to prawdziwa klasyka gatunku przygodówek. Stworzony przez Robertę Williams cykl wypromował wiele rozwiązań, które do dzisiaj stosowane są przez większość deweloperów produkujących gry tego typu. Ostatnią częścią serii było wypuszczone w 1998 King’s Quest: Mask of Eternity. Tytuł ten kładł dużo większy nacisk na walkę, upodobniającym całość do prostego zręcznościowego RPG-a, co nie zostało ciepło przyjęte przez fanów. W latach 2001-2002 istniały plany stworzenia dziewiątej odsłony, ale projekt nigdy nie wyszedł poza fazę prototypów.

Warto dodać, że w ostatnich latach wyjątkową aktywnością wykazywali się fani cyklu. Grupa Phoenix Online pracuje obecnie nad serią darmowych nieoficjalnych kontynuacji zatytułowanych The Silver Lining. Do tej pory ukazały się już trzy epizody. Natomiast zespół AGD Interactive opracował odświeżone graficznie wersje dwóch pierwszych części King’s Quest, a remake trzeciej odsłony ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu.

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2 - ilustracja #2

Hector: Badge of Carnage

Drugą ujawnioną produkcją jest komediowa przygodówka Hector: Badge of Carnage opowiadająca o losach tytułowego policjanta strzegącego ulic niewielkiego brytyjskiego miasta znanego, jako Clappers Wreake. Gra ukazała się jakiś czas temu na iPhone oraz iPada. Telltale Game wpierw wypuści wiosną tego roku nową wersję na PC i Mac, a następnie współpracując ze studiem Straandlooper (autorami pierwowzoru) stworzy kolejne odsłony tej serii.

Trzecią i ostatnią nowością ujawnioną przez Telltale jest Puzzle Agent 2. Premiera zapowiadana jest na lato tego roku. Wpierw jednak wypuszczona zostanie na PlayStation 3 konwersja pierwszej części. Niewiele wiadomo na razie na temat kontynuacji, poza tym, że szykowane są wersje na PC, Mac, iPhone oraz iPada. Autorzy zaprezentowali już pierwszy filmik promujący tę produkcję.