Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest II: Romancing The Throne (PC)

King's Quest II: Romancing The Throne PC

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej King's Quest, która wytyczyła dalszy kierunek rozwoju przygodówek na komputery domowe. Wcielamy się w postać Grahama - króla Daventry.

Przygodowe

PC Windows
Okładka King's Quest II: Romancing The Throne (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada1985

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej King's Quest, która wytyczyła dalszy kierunek rozwoju przygodówek na komputery PC. W Romancing the Stones wcielamy się w postać znanego nam już Grahama, który po śmierci Edwarda został królem Daventry. Pewnego dnia Graham, siedząc dostojnie na królewskim tronie, ujrzał w lustrze wizję pięknej księżniczki, uwięzionej w szklanej wieży i zaraz wyruszył na poszukiwania kobiety. Tu zaczyna się nasza przygoda.

Musimy odnaleźć trzy magiczne klucze, które otworzą wrota do wieży. W tym celu odwiedzimy pustynię zamieszkałą przez nomadów, podwodne imperium, a nawet nawiedzony zamek, pełen wampirów.

Mechanika gry pozostała bez większych zmian w stosunku do części pierwszej: bohaterem nadal kierujemy za pomocą klawiszy kierunkowych, wszelkie komendy typu: „podnieś”, „mów”, „zaatakuj” itd. wpisujemy w języku angielskim bezpośrednio z klawiatury. Zagadki również pozostają podobne, choć tym razem do ukończenia gry nie wystarczy już kilka godzin, a pełne przeróżnych komnat wodne królestwo na długo zapisuje się w pamięci gracza.

Gra nadal działa na silniku wykorzystującym podstawową paletę 16 kolorów. Znów jednak wszelkie tła i lokacje są pieczołowicie dopracowane i rysunkowa grafika na pewno przypadnie do gustu graczom nie mającym dotąd styczności z gatunkiem przygodówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 70 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest II: Romancing The Throne

odpowiednia dla każdego wieku

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.

Klasyczne gry przygodowe ze stajni korporacji Sierra na platformie N-Gage

wiadomość6 stycznia 2004

Akronim AGI (Adventure Game Interpreter) jest z pewnością bardzo dobrze znany entuzjastom „staroszkolnych” produktów elektroniczno-rozrywkowych i odnosi się do specyficznego systemu funkcjonowania (wpisywanie komend w języku angielskim itd.) szeregu wirtualnych przygodówek marki Sierra, wydanych w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i posiadających obecnie status pozycji absolutnie klasycznych. Rosyjska grupa developerska o nazwie OpenTrap Software opracowała specjalny interfejs, umożliwiający uruchamianie gier wspomnianego typu przez kieszonkowe urządzenia z rodziny Series 60 (konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1).