Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Quest for Glory II: Trial by Fire (PC)
OkładkaQuest for Glory II: Trial by Fire (PC)

Hero's Quest 2: Trial By Fire PC

Quest for Glory II: Trial by Fire

Bezpośrednia kontynuacja wydanej w 1989 roku przygodówki Quest for Glory. Po opuszczeniu Spielburga na pokładzie latającego dywanu, udajemy się wraz z trójką nowych przyjaciół do pustynnego miasta Shapeir.

Przygodowe

Hero's Quest 2: Trial By Fire Premiera PC

1lutego1990

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trial by Fire to bezpośrednia kontynuacja wydanej w 1989 roku przygodówki Quest for Glory. Po opuszczeniu Spielburga na pokładzie latającego dywanu, udajemy się wraz z trójką nowych przyjaciół do pustynnego miasta Shapeir. Szybko okazuje się, że mityczna kraina, rodem z „Baśni Tysiąca i Jednej Nocy”, ma swoje problemy, które jak to zwykle bywa, będą wymagały Twojej ingerencji.

Podobnie jak to miało miejsce w pierwowzorze, tak i teraz mamy do czynienia z hybrydą gry przygodowej i RPG. Znowu możemy wybierać spośród trzech profesji, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na rozgrywkę: np. złodziej może napotkać w grze lokacje i zagadki, niedostępne dla innych klas. Wachlarz podstawowych umiejętności pozostał nie zmieniony, dodano natomiast unikalne cechy charakteru, które nabywamy w trakcie rozgrywki. W grze pojawiła się także możliwość zostania paladynem, ale dotyczy to tylko i wyłącznie profesji wojownika. Jednym z jej warunków jest przeniesienie postaci z pierwszej części gry, co warto zrobić bez względu na to, czy zamierzamy stać się praworządnym rycerzem, czy też nie. Bardzo mocnym punktem gry jest scenariusz, chociaż w porównaniu z pierwowzorem może wydawać się aż nazbyt liniowy, również zagadki i problemy, z jakimi przyjdzie się nam borykać, są zdecydowanie łatwiejsze.

Pod względem graficznym, gra nie powala na kolana, ale 16-kolorowe VGA i tak wygląda lepiej, niż w przypadku pierwszego Quest for Glory. Wszystkie elementy są zdecydowanie bardziej dopracowane i mimo archaicznego dziś wizerunku, wciąż wywołują rozrzewnienie. Trial by Fire jest ostatnią grą z serii Quest for Glory z tekstowym interfejsem i jest to moim zdaniem najsłabsza strona programu. Słownik i wachlarz użytych słów jest dość ubogi i bardziej doświadczeni językowo gracze, mogą mieć problemy z prawidłowym wyrażeniem podejmowanych działań. Pamiętaj, w prostocie siła!

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hero's Quest 2: Trial By Fire: Odpowiednia dla każdego wieku.