Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest III: To Heir Is Human (PC)

King's Quest III: To Heir Is Human PC

Trzecia część legendarnej gry przygodowej o nazwie King's Quest, osadzonej w magicznym królestwie Daventry i okolicznych krainach.

Przygodowe

PC Windows
Okładka King's Quest III: To Heir Is Human (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia1986

Trzecia część legendarnej gry przygodowej o nazwie King's Quest, osadzonej w magicznym królestwie Daventry i okolicznych krainach. Tym razem grę rozpoczniemy w charakterze nie króla czy jego wiernego sługi, lecz niewolnika o imieniu Gwydion, uwięzionego w lochach złego czarnoksiężnika. Z czasem okazuje się, iż czarownik uwięził również naszą zaginioną niegdyś siostrę. Jak nietrudno się domyślić, nasze zadanie polega na uratowaniu siostry i unicestwieniu wroga oraz jego pomocników.

King's Quest 3: To Heir is Human, jest pierwszą grą z serii, w której używamy magii. Tej zaś jest pod dostatkiem, gdyż przypadkiem znajdujemy pradawne księgi, z których korzysta nasz oprawca. Nauczywszy się zaklęć, mamy szansę pokonać czarownika jego własną bronią.

W ogólnych założeniach mechanika gry pozostała taka sama, jak w poprzednich częściach cyklu. Znów naszą postacią sterujemy za pomocą klawiszy kierunkowych, a polecenia wstukujemy na klawiaturze. Podczas gry eksplorujemy najbardziej mroczne zakątki zamczyska czarnoksiężnika i okoliczne tereny.

Gra ponownie używa engine korzystającego z palety 16 kolorów, który zapewnia odpowiednią dla konwencji przygodówki, dopracowaną i przejrzystą grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest III: To Heir Is Human

odpowiednia dla każdego wieku

W co pograć za darmo - część 12 (Mytheon, Dragon Age i inne)

wiadomość22 marca 2011

Dwunasty przegląd darmowych gier przynosi atrakcje dla miłośników polowań, strategii czasu rzeczywistego, mrocznych światów fantasy, mitologii oraz klasycznych przygodówek. Oprócz tego podsumowujemy najważniejsze informacje z ostatnich tygodni. Dzięki temu dowiesz się, jakich bezpłatnych produkcji można spodziewać się w najbliższych miesiącach.

Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.