Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest III: The Pirates of Pestulon (PC)

Space Quest III: The Pirates of Pestulon PC

Trzecia część przygód dzielnego bohatera Rogera Wilco. Twórcy oferują graczom nową fabułę, udoskonaloną grafikę, dużą dawkę dobrego humoru oraz dźwięk generowany przez kartę dźwiękową (w poprzednich częściach były to tylko piski standardowego głośniczka PeCeta).

Przygodowe

PC Windows
Okładka Space Quest III: The Pirates of Pestulon (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4listopada1988

W Space Quest III: The Pirates of Pestulon po raz trzeci możemy zanurzyć się w wir przygód dzielnego bohatera Rogera Wilco. W stosunku do poprzednich części grafika znacznie się polepszyła i mimo, że nadal jest to 16 kolorów, to poprzez podwyższenie rozdzielczości różnica jest kolosalna. Po raz pierwszy mamy też możliwość posłuchania muzycznego motywu gry z głośników, ponieważ w SQ III wprowadzono obsługę kart dźwiękowych (w poprzednich częściach były to tylko piski standardowego głośniczka PeCeta). Wspomnieć też należy, iż gra przepełniona jest świetnym humorem, jeszcze lepszym niż to miało miejsce w dwóch poprzednich częściach.

Z całą pewnością każdy z Was pamięta jak skończyła się część druga. Roger niszczy bazę Vauhala i w ostatniej chwili ucieka w kapsule ratunkowej, a z racji tego, że ma ograniczoną ilość powietrza poddaje się hibernacji.

The Pirates of Pestulon zaczyna się dokładnie w tej chwili kiedy skończyła się część druga. Roger przemierza kosmos śpiąc w kapsule i w pewnym momencie zostaje przechwycony przez wielki statek zajmujący się zbieraniem kosmicznych śmieci. Opuszcza śmieciarkę na bardzo starym gwiezdnym statku o nazwie „Aluminum Mallard”, który znalazł wśród odpadów. Trafia na słabo zaludnioną planetę systemu Phleebhut, by zdobyć wskazówki niezbędne do powrotu na Xenon – jego rodzimą planetę. W międzyczasie okazuje się, że Roger jest ścigany przez okrutnego androida Arnoida Annihilatora, który został wysłany przez Gippazoid Novelty Company (wszystko przez incydent, który miał miejsce w drugiej części gry). Pokonawszy Arnoida, Roger zatrzymuje się na hamburgera na planecie Monolith, gdzie odbiera sygnał SOS od dwóch mężczyzn z Andromedy – notabene twórców serii Space Quest. Pojmała ich firma ScumSoft Inc., słynąca w świecie z produkcji najgorszego software’u. Po ich uratowaniu Roger kieruje statek prosto w czarną dziurę i przenosi się do równoległego wszechświata – na planetę zwaną Ziemią – gdzie zostawia uratowanych mężczyzn przed budynkiem Sierra On-Line. Sam udaje się w nieznane...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Quest III: The Pirates of Pestulon

odpowiednia dla każdego wieku

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę
Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę

wiadomość15 kwietnia 2012

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni fani przygodówek mają nowy powód do radości. Swój powrót do branży ogłosili ojcowie serii Space Quest - Mark Crowe oraz Scott Murphy, znani bardziej jako Two Guys from Andromeda.

Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam
Kolekcje King's Quest i Space Quest trafiły na platformę Steam

wiadomość24 lipca 2009

Moda na klasyczne tytuły powróciła. Po tym, jak LucasArts udostępnił za pośrednictwem platformy Steam odświeżoną wersję The Secret of Monkey Island, o kilku klasycznych przygodówkach postanowiło przypomnieć także Activision, właściciel praw do cyfrowej dystrybucji gier Sierry. Firma opublikowała w sieci kolekcje produktów z serii King’s Quest oraz Space Quest.

Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D
Film i obrazki z niedoszłego Space Quest 3D

wiadomość6 kwietnia 2009

Kosmiczny cykl gier przygodowych Space Quest przez 9 lat swego istnienia na rynku (sześć części w latach 1986-1995) zebrał pokaźne grono fanów, którzy miło wspominają godziny spędzone z dzielnym sprzątaczem Rogerem Wilco. I oni najlepiej wiedzą, że do niektórych marek trzeba podchodzić z należytym szacunkiem.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.