Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 12:51

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni fani przygodówek mają nowy powód do radości. Swój powrót do branży ogłosili ojcowie serii Space Quest - Mark Crowe oraz Scott Murphy, znani bardziej jako Two Guys from Andromeda.

Ten rok jest wyjątkowo udany dla fanów przygodówek. Przez ostatnie kilkanaście tygodni regularnie docierały do nas wieści o powrotach legend tego gatunku. Teraz dołączyli do nich Mark Crowe oraz Scott Murphy, czyli twórcy kultowego cyklu Space Quest.

Pierwszy od 25 lat wspólny projekt tego duetu zatytułowany zostanie Spaceventure. Autorzy zamierzają ponownie stworzyć grę, w którą po prostu sami chcieliby zagrać. Jednocześnie jednak, olbrzymia ilość przesłanych przez fanów listów i komentarzy pozwoliła autorom na dowiedzenie się jakie fragmenty serii Space Quest przypadły graczom najbardziej do gustu, a jakie im się nie spodobały. Na razie, na temat samej gry wiemy tylko, że będzie ona humorystyczną przygodówką osadzoną w realiach science-fiction.

Mark Crowe oraz Scott Murphy obiecują, że już wkrótce ujawnią kolejne szczegóły odnośnie swojego projektu. Założone przez nich studio nowe deweloperskie rozpoczęło już rekrutacje pracowników.

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę  - ilustracja #1

Wydaje się prawdopodobne, że twórcy Space Quest już wkrótce wystartują z Kicktarterem. Tą drogą poszły takie legendy jak Tim Schafer i Rob Gilbert, Brian Fargo,Jordan Weisman Jane Jensen czy Al Lowe, a zebrać środki na tym serwisie spróbują w przyszłym miesiącu również twórcy cyklu Tex Murphy czyli Chris Jones i Aaron Conners. Kickstarter w krótkim czasie stał się najlepszą metodą na finansowanie gier, którymi nie są zainteresowani współcześni wydawcy. Nie zdziwiłoby nas więc, gdyby również Mark Crowe oraz Scott Murphy postanowili skorzystać ze szczodrości fanów.

Warto przy okazji wspomnieć o wypuszczonych na początku tego roku dwóch nieoficjalnych fanowskich odsłonach cyklu Space Quest , czyli odświeżonej wersji drugiej części - Space Quest II Remake: Vohaul's Revenge oraz zupełnie nowej przygodzie w postaci Vohaul Strikes Back.

Twórcy serii Space Quest zapowiadają nową przygodówkę  - ilustracja #2 Space Quest to jedna z najlepszych serii przygodówek science-fiction w historii. Opowiadała ona o perypetiach Rogera Wilco - żyjącego w odległej przyszłości sprzątacza, który walczył o „prawdę, sprawiedliwości i bardzo czyste podłogi”. Cykl rozpoczęło wydane w 1986 roku Space Quest: The Sarien Encounter. Gra okazała się sporym przebojem, w krótkim czasie przekraczając poziom stu tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Ostatnia odsłona, czyli Space Quest 6: Roger Wilco in The Spinal Frontier, miała swoją premierę w 1995 roku. W planach było również Space Quest 3D, ale projekt ten został ostatecznie skasowany.