Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2012, 11:19

autor: Hed

Obsidian pomoże przy Wasteland 2, jeśli gra otrzyma 2,1 mln dolarów od fanów

Gra Wasteland 2 być może otrzyma wsparcie studia Obsidian Entertainment, znanego z takich tytułów jak Alpha Protocol oraz Fallout: New Vegas. Stanie się tak, jeśli projekt Briana Fargo i inXile Entertainment otrzyma w sumie 2,1 miliona dolarów od fanów.

Obsidian pomoże przy Wasteland 2, jeśli gra otrzyma 2,1 mln dolarów od fanów - ilustracja #1

Obsidian Entertainment pomoże przy stworzeniu gry Wasteland 2, jeśli Brian Fargo i inXile Entertainment zbiorą 2,1 miliona dolarów funduszy na ten projekt. Jak wiemy od kilkunastu dni, produkcja jest finansowana przez samych fanów na stronie Kickstarter. Teraz autorzy walczą o dodatkowe pieniądze, które pozwolą przenieść tytuł na inne platformy oraz zwiększyć jego skalę. W Obsidian Entertainment pracują między innymi twórcy gier Planescape Torment oraz Fallout.

„Wasteland jest jednym z moich ulubionych erpegów”, powiedział Chris Avellone ze studia Obsidian Entertainment (w rozmowie z Rock Paper Shotgun), „więc kiedy Brian zapytał, czy chciałbym pomóc przy kontynuacji, zgodziłem się od razu”. Avellone stwierdził, że co prawda pracował tylko nad Fallout 2 oraz Fallout: New Vegas, ale chętnie zajmie się duchowym poprzednikiem tej serii. Warunek jest jeden: projekt na Kickstarterze musi dobić do 2,1 miliona dolarów.

Obsidian pomoże przy Wasteland 2, jeśli gra otrzyma 2,1 mln dolarów od fanów - ilustracja #2
Obsidian pracuje obecnie nad grą South Park: The Game.

Brian Fargo, szef inXile, który zaczął całą akcję kickstarterową dotyczącą Wasteland 2, przypomniał, że on i studio Obsidian Entartainment mają wspólną historię, sięgającą czasów Black Isle. W szeregi Obsidian wstąpił też niedawno sam Tim Cain, uznawany za głównego twórcę serii Fallout, który założył też słynne studio Troika Games. To oznaczałoby, że przy projekcie spotka się prawdziwa śmietanka weteranów specjalizujących się w gatunku RPG.

Studio Obsidian zostało założone w 2003 roku i jest znane z takich gier jak Star Wars: Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights 2, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III. Producent jest kojarzony z tytułami, które mają dużo błędów, ale zwykle są dość ambitne.

Zebranie pieniędzy wydaje się prawdopodobne, bo inXile ma już niespełna 1,8 miliona dolarów na koncie, a suma regularnie rośnie. Do końca akcji zostały też ponad dwa tygodnie. Z tego względu, można założyć, że Wasteland 2 otrzyma wsparcie studia Obsidian. Jaka będzie jego forma? Na forum pierwszej z firm czytamy, że partner nie zajmie się kwestiami programistycznymi. Zamiast tego, Obsidian pomoże przy ogólnym projekcie i przekaże licencje na pewne narzędzia.