Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2014, 11:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wasteland 2 - sprzedaż gry przyniosła już 1,5 mln dolarów [news uaktualniony]

Studio inXile Entertainment ogłosiło, że sprzedaż gry Wasteland 2 w ciągu czterech dni od premiery przyniosła 1,5 miliona dolarów przychodu. Nieco wcześniej opublikowano błędną wersję informacji prasowej, w której informowano, że tytuł sprzedał się w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. W rzeczywistości jest jeszcze daleko do osiągnięcia tego wyniku.

AKTUALIZACJA: Okazało się, że do pierwotnej informacji prasowej o sprzedaży wkradł się błąd. Według najnowszych informacji, gra Wasteland 2 w ciągu czterech dni od premiery przyniosła 1,5 miliona dolarów przychodu. Wcześniej błędnie podawano, że sprzedano 1,5 miliona egzemplarzy tej produkcji.

Studio inXile Entertainment ogłosiło, że gra Wasteland 2 sprzedała się w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy w ciągu czterech dni od premiery pełnej wersji. Trzeba to niewątpliwie uznać za duży sukces tej produkcji biorąc pod uwagę, że ukazała się tylko na PC i prezentuje typowo oldskulowe podejście do rozgrywki. Nie zmienia tego nawet fakt, że do powyższego wyniku prawdopodobnie wliczono także egzemplarze zakupione w ramach wczesnego dostępu, choć tego oficjalnie nie uściślono. Obecnie Wasteland 2 zajmuje czwarte miejsce na liście bestsellerów na Steamie. Grę wyprzedza tylko nowy dungeon crawler o nazwie Gauntlet, strategia czasu rzeczywistego Twierdza: Krzyżowiec II oraz Life is Feudal reprezentujący gatunek MMO. Dwa pierwsze tytuły mają tę przewagę nad Wasteland 2, że miały swoją premierę wczoraj, a pierwszego dnia po debiucie z reguły można zaobserwować największy popyt na dany produkt.

Wasteland 2 jest kolejną grą ufundowaną za pośrednictwem serwisu Kickstarter

Sukces Wasteland 2 powinien ucieszyć bardziej doświadczonych graczy, dla których tego typu tytuły są swego rodzaju powrotem do przyszłości. Gra jest dobrze oceniana przez zagraniczne media – średnia ocen, według danych serwisu GameRankings, wynosi obecnie 78%. Z kolei na łamach konkurencyjnego Metacritic ta wartość dobiła do 80 punktów. W opublikowanej przedwczoraj recenzji w serwisie gry-online.pl Szymon Liebert przyznał grze notę 7.0 w skali dziesięciostopniowej.

Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Sequel autorstwa studia inXile Entertainment ukazał się na PC w pełnej wersji 19 września bieżącego roku. Wasteland 2 to jeden z projektów ufundowanych w serwisie Kickstarter – gracze przekazali twórcom w sumie ponad 3 miliony dolarów. W naszym kraju tytuł ukazał się nakładem firmy Cenega w polskiej wersji językowej (napisy).