Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2014, 11:01

autor: Orbech

Ancient Space – polska strategia kosmiczna już w sprzedaży

Wczoraj firma Paradox Interactive poinformowała o debiucie na rynku gry Ancient Space, kosmicznej strategii od polskiego studia CreativeForge Games. Tytuł dostępny jest w dystrybucji cyfrowej na PC, a w planach jest konwersja na komputery Mac.

Ancient Space, kosmiczny RTS w klimatach science-fiction, zadebiutował na rynku. - Ancient Space – polska strategia kosmiczna już w sprzedaży - wiadomość - 2014-09-24
Ancient Space, kosmiczny RTS w klimatach science-fiction, zadebiutował na rynku.
Gra Ancient Space w skrócie:
  • Producent: CreativeForge Games;
  • Wydawca: Paradox Interactive;
  • Gatunek: kosmiczna strategia czasu rzeczywistego;
  • Platformy sprzętowe: PC;
  • Data premiery: 23 września.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra Ancient Space, czyli kosmiczny RTS od polskiego studia CreativeForge Games. Tytuł dostępny jest w dystrybucji cyfrowej na PC, a w planach jest jeszcze konwersja na komputery Mac. Na platformie Steam cenę gry ustalono na 19,99 euro, czyli około 83 złote, jednak polecamy odwiedzenie naszej porównywarki cenowej, gdzie znajdziecie oferty sprzedaży Ancient Space za znacznie mniejsze pieniądze. Gra dostępna jest w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Tytuł oferuje rozbudowaną kampanię, która opowiada o wyprawie do Czarnej Strefy w celach badawczych. Gracz jako dowódca całej floty musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które czyhają na uczestników ekspedycji.

Głosów niektórym postaciom użyczyli znani aktorzy z popularnych seriali science-fiction. W obsadzie znaleźli się m.in.: Dina Meyer (Starship Troopers), John Billingsley (Star Trek: Enterprise), Aaron Douglas (Battlestar Galactica), Ron Glass (Firefly), Richard Gunn (Dark Angel) i Dwight Schultz (Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Voyager, Star Trek: First Contact).

Rozgrywka w Ancient Space skupia się na budowie, zarządzaniu i ulepszaniu swojej floty statków kosmicznych. Przed każdym zadaniem do obowiązków gracza należy wybranie oficerów, którzy posiadają specjalne umiejętności. Jeżeli chodzi o flotę, to w jej skład wchodzą statki trzynastu różnych typów. Gra koncentruje się na kampanii dla pojedynczego gracza, a każda wykonana misja posuwa historię do przodu. Ancient Space ma zaoferować głęboką, złożoną fabułę, w której nie zabraknie rozważań nad istotą człowieczeństwa i nauki.

Warszawskie studio CreativeForge Games zostało założone w 2011 roku. Obecnie przedsiębiorstwo pracuje jeszcze nad inną grą strategiczną zatytułowaną Hard West. Projekt ufundowano w serwisie Kickstarter za 94 000 dolarów (70 tysięcy wynosił cel minimalny). Premiera gry nastąpi najprawdopodobniej w sierpniu przyszłego roku.