Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ancient Space (PC)

Ancient Space PC

Klasyczna kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez debiutujące studio CreativeForge Games, założone przez weteranów rodzimej branży deweloperskiej.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | polskie | indie

PC Windows
Okładka Ancient Space (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ancient Space to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, kładąca nacisk na rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza. Za stworzenie tytułu odpowiada warszawskie studio deweloperskie CreativeForge, w którego skład wchodzi wielu weteranów rodzimej branży, pracujących wcześniej dla innych krajowych producentów. Deweloper znany jest również z westernowej strategii taktycznej, zatytułowanej Hard West.

Ancient Space posiada kompleksową i wciągającą warstwę fabularną, która sprawia, że z przyjemnością przechodzimy kolejne misje kampanii. Historia jest nie tylko pełną akcji space operą - porusza także ważkie filozoficzne kwestie, związane z naszą postawą wobec nieznanego oraz potencjałem i przyszłością ludzkości. W trakcie przygody wcielamy się w dowódcę niewielkiej grupy statków badawczych, wysłanych z zadaniem zbadania tajemniczego fragmentu przestrzeni kosmicznej, zwanego potocznie Czarną Strefą. Flota wkrótce odkrywa, że znajduje się w pełnym niebezpieczeństw rejonie, kryjącym liczne niespodzianki, wystawiające na próbę uczestników wyprawy, którzy muszą walczyć o przetrwanie. Głosu poszczególnym bohaterom gry udzielili aktorzy znani z popularnych telewizyjnych seriali science-fiction. Wśród obsady znaleźli się: Dina Meyer (Starship Troopers), John Billingsley (Star Trek: Enterprise), Aaron Douglas (Battlestar Galactica), Ron Glass (Firefly), Richard Gunn (Dark Angel) i Dwight Schultz (Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Voyager, Star Trek: First Contact).

Rozgrywka w Ancient Space skupia się w całości na zarządzanej przez nas flocie, którą wraz z kolejnymi misjami stopniowo ulepszamy i rozwijamy. Konstrukcję nowych statków umożliwiają nam zbierane po drodze surowce. Do wyboru mamy 13 podstawowych typów okrętów. Przed każdą misją wybieramy trzech oficerów posiadających specjalne umiejętności, które w istotny sposób wpływają na zabawę. Zadania jakie są przed nami stawiane obejmują wszystkie możliwe warianty rozgrywki, do jakich przyzwyczaiły nas RTS-y. Przejdziemy więc scenariusze czysto ofensywne, jak i defensywne, a także misje polegające na eskorcie i ochronie sojuszników lub cichym przedarciu się przez linię obrony wroga.

Jeżeli chodzi o spotkania z nieprzyjaciółmi, to mamy do czynienia z systemem walki i rozwiązaniami umożliwiającymi taktyczne wykorzystanie naszych sił oraz wykonywanie złożonych manewrów. Zabawa odbywa się na dużych trójwymiarowych mapach, przedstawiających kolejne sektory Czernej Strefy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ancient Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ancient Space

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 64-bit
Ancient Space – polska strategia kosmiczna już w sprzedaży
Ancient Space – polska strategia kosmiczna już w sprzedaży

wiadomość24 września 2014

Wczoraj firma Paradox Interactive poinformowała o debiucie na rynku gry Ancient Space, kosmicznej strategii od polskiego studia CreativeForge Games. Tytuł dostępny jest w dystrybucji cyfrowej na PC, a w planach jest konwersja na komputery Mac.

Ancient Space – data premiery oraz pierwszy gameplay z polskiej kosmicznej strategii
Ancient Space – data premiery oraz pierwszy gameplay z polskiej kosmicznej strategii

wiadomość3 września 2014

Producenci kosmicznego RTS-a Ancient Space zapowiedzieli właśnie oficjalną datę debiutu gry, którą wyznaczono na 23 września. Podano także jej sugerowaną cenę i opublikowano pierwszy trailer, który zawiera komentarz twórców oraz fragmenty rozgrywki.

Ancient Space – kosmiczny RTS Polaków z CreativeForge Games
Ancient Space – kosmiczny RTS Polaków z CreativeForge Games

wiadomość21 sierpnia 2014

Polskie studio deweloperskie CreativeForge Games zapowiedziało oficjalnie grę Ancient Space, będąca kosmicznym RTS-em nastawionym na fabularną kampanię dla jednego gracza. Będziemy dowodzić flotą statków wykonujących misję naukową w nieznanym obszarze galaktyki. Tytuł ukaże się jesienią tego roku na komputerach PC.