Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ancient Space (PC)
OkładkaAncient Space (PC)

Ancient Space PC

Klasyczna kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez debiutujące studio CreativeForge Games, założone przez weteranów rodzimej branży deweloperskiej.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | polskie | indie

Ancient Space Premiera PC

23września2014

producent: CreativeForge Games wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ancient Space to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, kładąca nacisk na rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza. Za stworzenie tytułu odpowiada warszawskie studio deweloperskie CreativeForge, w którego skład wchodzi wielu weteranów rodzimej branży, pracujących wcześniej dla innych krajowych producentów. Deweloper znany jest również z westernowej strategii taktycznej, zatytułowanej Hard West.

Ancient Space posiada kompleksową i wciągającą warstwę fabularną, która sprawia, że z przyjemnością przechodzimy kolejne misje kampanii. Historia jest nie tylko pełną akcji space operą - porusza także ważkie filozoficzne kwestie, związane z naszą postawą wobec nieznanego oraz potencjałem i przyszłością ludzkości. W trakcie przygody wcielamy się w dowódcę niewielkiej grupy statków badawczych, wysłanych z zadaniem zbadania tajemniczego fragmentu przestrzeni kosmicznej, zwanego potocznie Czarną Strefą. Flota wkrótce odkrywa, że znajduje się w pełnym niebezpieczeństw rejonie, kryjącym liczne niespodzianki, wystawiające na próbę uczestników wyprawy, którzy muszą walczyć o przetrwanie. Głosu poszczególnym bohaterom gry udzielili aktorzy znani z popularnych telewizyjnych seriali science-fiction. Wśród obsady znaleźli się: Dina Meyer (Starship Troopers), John Billingsley (Star Trek: Enterprise), Aaron Douglas (Battlestar Galactica), Ron Glass (Firefly), Richard Gunn (Dark Angel) i Dwight Schultz (Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Voyager, Star Trek: First Contact).

Rozgrywka w Ancient Space skupia się w całości na zarządzanej przez nas flocie, którą wraz z kolejnymi misjami stopniowo ulepszamy i rozwijamy. Konstrukcję nowych statków umożliwiają nam zbierane po drodze surowce. Do wyboru mamy 13 podstawowych typów okrętów. Przed każdą misją wybieramy trzech oficerów posiadających specjalne umiejętności, które w istotny sposób wpływają na zabawę. Zadania jakie są przed nami stawiane obejmują wszystkie możliwe warianty rozgrywki, do jakich przyzwyczaiły nas RTS-y. Przejdziemy więc scenariusze czysto ofensywne, jak i defensywne, a także misje polegające na eskorcie i ochronie sojuszników lub cichym przedarciu się przez linię obrony wroga.

Jeżeli chodzi o spotkania z nieprzyjaciółmi, to mamy do czynienia z systemem walki i rozwiązaniami umożliwiającymi taktyczne wykorzystanie naszych sił oraz wykonywanie złożonych manewrów. Zabawa odbywa się na dużych trójwymiarowych mapach, przedstawiających kolejne sektory Czernej Strefy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ancient Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ancient Space Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 64-bit