Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka AI War: Fleet Command (PC)
OkładkaAI War: Fleet Command (PC)

AI War: Fleet Command PC

Ambitna strategia czasu rzeczywistego, w której prowadzimy bitwy na skalę międzygalaktyczno przeciwko zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | indie

AI War: Fleet Command Premiera PC

22października2009

Steam

22października2009

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

AI War to nietypowa produkcja typu RTS, w której toczymy boje z dysponującym zaawansowaną sztuczną inteligencją komputerem, posługując się w tym celu kosmicznymi armiami złożonymi z tysięcy jednostek. Grę cechuje olbrzymia skala przedstawianych wydarzeń. Rozgrywki toczą się na przestrzeni całych układów słonecznych, wypełnionych często ponad setką planet. Typowe armie każdej ze stron potrafią liczyć nawet do kilkudziesięciu tysięcy statków kosmicznych. Twórcy zadbali o to, by grający nie pogubili się w tym wszystkim. Zamiast ręcznie zarządzać każdym najmniejszym szczegółem mogą skoncentrować się na ważnych decyzjach taktycznych i strategicznych. Podczas walki dużą rolę odgrywają ataki z flanki, plany obronne oraz wywiad, dzięki któremu zdobywamy informacje nie tylko o oddziałach wroga i ich położeniu, ale również jego technologii.

Tym, co odróżnia dzieło ekipy Arcen Games od innych gier tego typu jest kooperacyjna natura rozgrywki. AI War oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer, w którym na raz bawić się może do 8 osób. Jednak w każdym przypadku wrogiem jest duet sztucznych inteligencji. W grze wieloosobowej ludzie zawsze łączą siły przeciwko komputerowi, zamiast walczyć między sobą. Wykorzystane w AI War SI jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek przygotowano na potrzeby gry komputerowej. Przeciwnicy potrafią doskonale wykorzystać wszystkie dostępne im narzędzia, wiedzą jak stosować taktykę, kiedy bronić danej pozycji, a kiedy uciekać. Co ciekawe, dynamicznie reagują na poczynania gracza i wyciągają z nich wnioski. Im lepiej radzi sobie w grze człowiek, tym bardziej inteligentny staje się komputerowy przeciwnik. Tym samym musimy decydować nie tylko o tym gdzie i jak zaatakować, ale również z jaką siłą, gdyż zbyt agresywne działania we wczesnych stadiach rozgrywki potrafią szybko się paskudnie zemścić.

Gra dysponuje prostą dwuwymiarową grafiką, która brak zaawansowania technicznego nadrabia czytelnością i szybkością działanie. Zabawę uatrakcyjnia proceduralna metoda generowania świata, dzięki czemu nigdy nie natkniemy się na dwie takie same mapy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI AI War: Fleet Command

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

AI War: Fleet Command Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7