Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka AI War: Light of the Spire (PC)
OkładkaAI War: Light of the Spire (PC)

AI War: Light of the Spire PC

Trzecie rozszerzenie ambitnej strategii kosmicznej AI War, stworzonej przez studio Arcen Games. Dodatek wprowadza do gry nową frakcję – Spire – prastarą rasę obcych, którzy są na skraju wyginięcia.

To jest dodatek do gry AI War: Fleet Command.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | indie

AI War: Light of the Spire Premiera PC

27stycznia2011

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Light of the Spire to kolejny dodatek do AI War: Fleet Command. Wymaga on posiadania wersji podstawowej i wzbogaca ją o masywne ilości nowych elementów znacząco wpływających na przebieg rozgrywki, w tym o nową frakcję przeciwników.

Spire to prastara rasa obcych, którzy dawniej żelazną ręką rządzili olbrzymim terytorium, a teraz są o krok od wyginięcia. Maszyny zaatakowały ich światy z zaskoczenia, czyniąc niewyobrażalne zniszczenia, ale obcy przetrwali tę inwazję i teraz zamierzają się zemścić. Wkraczają do naszej galaktyki uzbrojeni w najnowocześniejszą wojenną technologię i ich przybycie diametralnie zmieni układ sił w tej części wszechświata. Stosunek Spire do nas nie jest jasny. Z jednej strony cywilizacja ludzka też została prawie kompletnie zniszczona przez maszyny, z drugiej strony te śmiercionośne Sztuczne Inteligencje zostały przecież dawno temu stworzone przez nas samych, by potem się zbuntować.

Dodatek przynosi łącznie 180 nowych typów statków podzielonych na dziewięć klas, wliczając w to masywne krążowniki Spire, które są większe od czegokolwiek we flocie ludzkiej, choć jednocześnie trochę mniejsze niż stworzone przez maszyny statki typu golem. Rozszerzenie dodatkowo wprowadza nowy typ swobodnej kampanii nazwany Defender, który opiera się na chronieniu określonych celów i jest idealny do krótkich rozgrywek. Ponadto dodatek zawiera nową fabularną kampanię koncentrującą się na tytułowej rasie obcych.

Jakość grafiki nie uległa żadnym większym zmianom w porównaniu z podstawową wersją. Autorzy zadbali jednak o urozmaicenie ścieżki dźwiękowej dodatkowymi utworami muzycznymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 3.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AI War: Light of the Spire: Odpowiednia dla każdego wieku.

AI War: Light of the Spire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 256 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7