Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2014, 20:10

autor: Ender

Ancient Space – kosmiczny RTS Polaków z CreativeForge Games

Polskie studio deweloperskie CreativeForge Games zapowiedziało oficjalnie grę Ancient Space, będąca kosmicznym RTS-em nastawionym na fabularną kampanię dla jednego gracza. Będziemy dowodzić flotą statków wykonujących misję naukową w nieznanym obszarze galaktyki. Tytuł ukaże się jesienią tego roku na komputerach PC.

O warszawskim studiu deweloperskim CreativeForge Games zrobiło się ostatnio głośno w kontekście przygotowanego przez nie projektu gry Hard West, który został przedstawiony graczom w serwisie Kickstarter. Jak się okazuje, zespół pracował od jakiegoś czasu także nad drugą grą, którą jest zapowiedziana dzisiaj kosmiczna strategia czas rzeczywistego zatytułowana Ancient Space. Produkcja, która skupi się na trybie singleplayer i kampanii fabularnej, zadebiutuje na komputerach PC jesienią tego roku. Oficjalnym wydawcą gry na Zachodzie jest firma Paradox Interactive. Na razie nie wiemy czy twórcy przygotowali polską wersje językową, ani kto będzie wydawcą tytułu w naszym kraju (najpewniej będzie to firma Cenega).

Zespół CrativeForge obiecuje, że Ancient Space posiada kompleksową i wciągającą warstwę fabularną, która zachęcać będzie do przechodzenia kolejnych misji kampanii. Historia jest nie tylko pełną akcji space operą, ale poruszać ma także ważkie filozoficzne kwestie, które związane są z naszą postawą wobec nieznanego oraz potencjałem i przyszłością ludzkości. W trakcie przygody wcielimy się w dowódcę niewielkiej grupy statków badawczych, których zadaniem jest zbadanie tajemniczego fragmentu przestrzeni kosmicznej, zwanej potocznie Czarną Strefą. Flota wkrótce odkrywa, że znajduje się w pełnym niebezpieczeństw rejonie, kryjącym liczne niespodzianki, wystawiające na próbę uczestników wyprawy, którzy będą musieli walczyć o przetrwanie.

Deweloperzy chwalą się, że głosu poszczególnym bohaterom gry udzielili aktorzy znani z popularnych telewizyjnych seriali science-fiction. Wśród obsady znaleźli się: Dina Meyer (Starship Troopers), John Billingsley (Star Trek: Enterprise), Aaron Douglas (Battlestar Galactica), Ron Glass (Firefly), Richard Gunn (Dark Angel), Dwight Schultz (Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Voyager, Star Trek: First Contact)

Statki będziemy mogli modyfikować w kompleksowy sposób - Ancient Space – zapowiedziano kosmiczny RTS polskiego studia CrativeForge Games - wiadomość - 2014-08-21
Statki będziemy mogli modyfikować w kompleksowy sposób

Rozgrywka w Ancient Space skupi się w całości na naszej flocie, którą wraz z kolejnymi misjami będziemy ulepszać oraz rozwijać. Konstrukcję nowych statków umożliwią nam zbierane po drodze surowce. Do wyboru będzie 13 podstawowych typów okrętów. Przed każdą misją wybieramy trzech oficerów posiadających specjalne umiejętności, które w istotny sposób wpływają na zabawę. Zadania jakie będą przed nami stawiane obejmować mają wszystkie możliwe warianty rozgrywki, do jakich przyzwyczaiły nas RTS-y. Przejdziemy więc scenariusze czysto ofensywne jak i defensywne, a także misje polegające na eskorcie i ochronie sojuszników lub cichym przedarciu się przez linię obrony wroga.

Jeżeli chodzi o spotkania z nieprzyjaciółmi, twórcy zapewniają, że będziemy mieli do czynienia z rozwiązaniami umożliwiającymi taktyczne wykorzystanie naszych sił oraz wykonywanie złożonych manewrów. Na razie nie wiadomo nic o trybie multiplayer. Producenci zaznaczają, że skupiają się na zabawie dla jednego gracza, tak więc niewykluczone, że Ancient Space nie będzie posiadać w ogóle możliwości zabawy z innymi osobami.

Twórcy obiecują interesujący system walki oraz rozgrywki - Ancient Space – zapowiedziano kosmiczny RTS polskiego studia CrativeForge Games - wiadomość - 2014-08-21
Twórcy obiecują interesujący system walki oraz rozgrywki
Na razie nie wiemy nic o technikaliach oraz silniku gry - Ancient Space – zapowiedziano kosmiczny RTS polskiego studia CrativeForge Games - wiadomość - 2014-08-21
Na razie nie wiemy nic o technikaliach oraz silniku gry
Deweloperzy skupiają się na zabawie singleplayer - Ancient Space – zapowiedziano kosmiczny RTS polskiego studia CrativeForge Games - wiadomość - 2014-08-21
Deweloperzy skupiają się na zabawie singleplayer
  1. Oficjalna strona Ancient Space