Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2014, 21:35

autor: Ender

The Vanishing of Ethan Carter – data wydania, wymagania i gameplay

Producenci z polskiego studia The Astronauts podali oficjalną datę światowej premiery gry The Vanishing of Ethan Carter. Twórcy przedstawili nowy gameplay, który opatrzony został komentarzem Adriana Chmielarza, a także podali oficjalną cenę tytułu i jego wymagania sprzętowe.

Znamy już światową datę premiery gry The Vanishing of Ethan Carter, a więc debiutanckiej przygodówki polskiego studia The Astronauts. Na komputerach PC nastąpi ona 25 września. Termin debiutu na PlayStation 4 nie jest jeszcze znany. Tytuł będzie dostępny w ofercie dwóch najpopularniejszych platform dystrybucji cyfrowej (Steam oraz GOG.com). Produkcja kosztować będzie 18,99 euro (ok. 78 zł). Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie przedpremierowe, otrzymamy bonusy w postaci soundtracku, tapet na pulpit oraz cyfrowego artbooka, mapy i plakatu. Pre-ordery można składać na właśnie otworzonej oficjalnej stronie gry lub u poszczególnych sprzedawców. Twórcy opublikowali również kilkunastominutowy trailer z zapisem rozgrywki, który opatrzony został komentarzem Adriana Chmielarza. Film prezentuje najważniejsze założenia rozgrywki oraz paranormalne zdolności głównego bohatera, umożliwiające korzystanie z kluczowej mechaniki tytułu. Poza tym, poznaliśmy wreszcie minimalne wymagania sprzętowe produkcji (deweloperzy na razie nie podają rekomendowanej konfiguracji):

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: WindowsXP Service Pack 3 lub nowszy
  2. Procesor: Intel Core2 Duo lub odpowiednik firmy AMD
  3. Pamięć RAM: 4 GB RAM
  4. Karta graficzna: Kompatybilna z DirectX 9.0c i posiadająca co najmniej 512MB pamięci VRAM
  5. Dysk Twardy: 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Warto w tym miejscu przypomnieć, że The Vanishing of Ethan Carter pojawi się oficjalnie również na polskim rynku, co powinno nastąpić jesienią tego roku. Gra będzie dostępna w pudełkowej i w cyfrowej edycji. Za obie odpowiada firma CDP.pl. Gracze otrzymają pełną dowolność jeśli chodzi o wybór ścieżki dźwiękowej. W produkcji dostępny będzie zarówno pełny polski dubbing oraz napisy, jednak nic nie stanie na przeszkodzie, aby pozostać przy oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Niewykluczone, że zlokalizowana wersja tytułu będzie tańsza od tej dostępnej w zachodnich serwisach dystrybucji cyfrowej.

The Vanishing of Ethan Carter będzie trójwymiarową grą przygodową z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Źródłami inspiracji dla twórców produkcji były twórczość z nurtu weird fiction, pulpowe horrory oraz opowiadania grozy z początków ubiegłego stulecia. Osią napędową historii jest tytułowe tajemnicze zaginięcie Ethana Cartera, małego chłopca, który najprawdopodobniej został porwany przez nieznanych sprawców. Na jego trop stara się wpaść główny bohater gry – Paul Prospero, prywatny detektyw posiadający zdolności paranormalne.The Vanishing of Ethan Carter ma zaoferować nam rozległy, otwarty świat, przeznaczony do swobodnej eksploracji.

  1. The Vanishing of Ethan Carter - czy polski horror wstrząśnie grami przygodowymi?
  2. The Vanishing of Ethan Carter - Adrian Chmielarz o swojej nowej grze
  3. Oficjalna strona gry The Vanishing of Ethan Carter
  4. Oficjalna strona internetowa studia The Astronauts