Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 sierpnia 2014, 09:18

Legend of Grimrock – mobilna wersja dungeon crawlera coraz bliżej

Twórcy oldskulowego dungeon crawlera Legend of Grimrock uspokoili graczy i ogłosili, że mobilna wersja gry nie została wcale skasowana. Projekt wciąż znajduje się w produkcji, a na dowód tego pokazano obrazek demonstrujący nowy interfejs dopasowany do ekranów dotykowych.

Oldskulowy dungeon cralwer Legend of Grimrock od początku zapowiadany był jako produkcja zmierzająca zarówno na pecety, jak i urządzenia mobilne. Wydanie komputerowe trafiło jednak na rynek już dwa lata temu, podczas gdy o edycji na inne platformy zrobiło się cicho. Już straciliśmy nadzieję, że kiedykolwiek się ukaże, ale okazuje się, że niepotrzebnie. Twórcy potwierdzili właśnie, że gra wciąż znajduje się w produkcji na iOS i jako dowód pokazali screen z nowym interfejsem.

Na razie autorzy nie są skorzy podać planowanej daty premiery. Uwaga zespołu jest dosyć podzielona, gdyż jednocześnie kończą oni pecetowe Legend of Grimrock II i ten projekt zapewne ma priorytet. Mimo to cieszy nas, że część pierwsza ukaże się na iOS, gdyż jest to wyśmienity tytuł, a do tego twórcy obiecali, że mechanizmy rozgrywki zostaną mocno zmodyfikowane, tak aby lepiej pasowały do specyfiki ekranów dotykowych.

Legend of Grimrock to jedna z najważniejszych pecetowych gier niezależnych ostatnich lat. Produkcja okazała się tak dużym sukcesem, że przywróciła popularność oldskulowym dungeon crawlerom i zainspirowała licznych naśladowców. Produkcja stanowi hołd złożony takim klasykom jak Dungeon Master, Eye of Beholder czy Lands of Lore. Zabawa sprowadza się do dowodzenia czteroosobową drużyną śmiałków eksplorującą rozległe i pełne potworów, pułapek oraz skarbów podziemia. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszoosobowej, możemy obracać się tylko o 90 stopni, a poruszanie odbywa się skokowo, o jedno pole w którąkolwiek stronę.

Mogłoby się wydawać, że tak stare rozwiązania nie mają prawa sprawdzić się w dzisiejszych czasach, gdy gracze są przyzwyczajeni do w pełni trójwymiarowej eksploracji. W rzeczywistości jednak Legend of Grimrock zaoferowało mocno odmienne doznania, których ludziom brakowało, a do tego ubrało je w nowoczesny interfejs i grafikę, tworząc w sumie prawdziwie wybuchową mieszankę.

Osobom niezaznajomionych z grą polecamy obejrzenie zwiastuna wersji pecetowej: