Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2014, 18:15

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – 22-minutowy film z rozgrywki

Serwis IGN udostępnił trwającą 22-minuty prezentację rozgrywki z gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Film przedstawia wiele istotnych elementów tytułu, takich jak otwarty świat ze zmiennymi porami dnia, system skradania się i walki, a także zabawę multiplayer.

Dzięki serwisowi IGN gracze mogą zobaczyć kolejną porcję rozgrywki z gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, pochodzącą z dema pokazywanego podczas targów gamescom, które zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Ponad 22-minutowy film pozwala nam przyjrzeć się wielu najważniejszym elementom zabawy, o których mogliśmy poczytać w poprzednich zapowiedziach gry. W trakcie prezentowanej misji Snake infiltruje bazę przeciwników oraz natyka się na dzikie zwierzęta, zamieszkujące bezdroża Afganistanu. Możemy przekonać się po raz kolejny jak w akcji wygląda system skradania się oraz walki, a także przyjrzeć się efektom pogodowym oraz zmiennemu cyklowi dnia i nocy.

Po raz pierwszy pokazano również unikalny moduł zabawy wieloosobowej (17 minuta filmu), w którym możemy urządzać rajdy na bazy innych osób. W trakcie rozgrywki staramy przedostać się do centrum dowodzenia należącego do przeciwnego gracza, który wykorzystując zasoby zebrane podczas kampanii przygotowuje system alarmowy oraz ustawia patrole strażników, a także dobudowuje kolejne platformy i instalacje, wydłużające i utrudniające misję agresora.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zadebiutuje na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Gra będzie kontynuacją wydarzeń przedstawionych w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Za produkcję odpowiada studio Kojima Productions pod przywództwem Hideo Kojimy, ojca serii Metal Gear.

  1. Zapowiedź Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  2. Oficjalna strona internetowa serii Metal Gear Solid