Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS3XONEX360
Okładka Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PC)

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to wyprodukowana przez studio Kojima Productions trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanki.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | zimna wojna | sandbox | taktyczne | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

18mar2014

X360 PS3 XONE PS4

18gru2014

PC

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to propozycja ekipy deweloperskiej studia Kojima Productions skierowana przede wszystkim do fanów serii MGS, którzy noszą się z zamiarem sięgnięcia po Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Zgodnie z intencją Hideo Kojimy, gra stanowi formę prologu i pozwala zaznajomić się ze zmianami w mechanice rozgrywki.

Akcja Metal Gear Solid V: Ground Zeroes toczy się rok po wydarzeniach przedstawionych w Metal Gear Solid: Peace Walker. Paz i Chico przetrzymywani są w silnie strzeżonym obozie Omega. Oboje posiadają informacje dotyczące Snake'a i jego organizacji militarnej. Snake wraz Kazem Millerem muszą przeniknąć na teren wroga i odbić zakładników.

Wzorem wcześniejszych odsłon cyklu, gra zalicza się do gatunku „skradanek” (stealth-action game), w którym dynamiczne sekwencje akcji łączą się z koniecznością działania w ukryciu. Tym razem jednak twórcy postarali się o otwartą strukturę świata, dając graczom dużą swobodę w wykonywaniu zadań i eksplorowaniu lokacji.

Zmiany wprowadzone w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes objęły nie tylko mechanikę rozgrywki, ale także interfejs użytkownika. W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, na ekranie wyświetlane są jedynie najpotrzebniejsze informacje, co przyczynia się do poprawy widoczności otoczenia, w jakim poruszają się postaci.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes jest jedną z pierwszych gier wykorzystujących potencjał innowacyjnego silnika Fox Engine, który zaprojektowany został pod kątem technicznych możliwości konsol ósmej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1277 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Gry podobne do Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.60 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4460 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7/8/8.1 64-bit

Recenzja gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - absurdalnie drogie demo wyłącznie dla fanów
Recenzja gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - absurdalnie drogie demo wyłącznie dla fanów

Recenzja 23 marca 2014, 12:38

Dynamika gry zyskuje także dzięki kilku innym zmianom. Spoglądając przez lornetkę możemy oznaczyć widocznych strażników. Działa to niemal identycznie jak w Far Cry 3, oferując stały podgląd na ich pozycje. Ułatwia to skradanie się, bo prościej jest uniknąć patroli, ale mimo to i tak trzeba mocno uważać. Przeciwnicy są czujni i kiedy tylko zauważą coś podejrzanego, mogą podejść i zanim się zbliżą zaświecić latarką. Nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie współpracowali między sobą i ich działania nie są skoordynowane, a szkoda.

X360
PS3
XONE
PS4
PC