Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2015, 10:50

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - Kojima zamieścił wskazówki o swoim odejściu w easter eggu?

Użytkownik timesplitter88 opublikował nagranie w serwisie YouTube, pokazujące interesujący easter egg z gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Zawarte w nim wskazówki zdają się sugerować, że relacje Hideo Kojimy z firmą Konami już wówczas nie układały się najlepiej.

W kontekście ostatnich doniesień misja z usuwaniem tytułów gry Kojimy zdaje się być prorocza. - Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - Kojima zamieścił wskazówki o swoim odejściu w Easter Eggu? - wiadomość - 2015-07-21
W kontekście ostatnich doniesień misja z usuwaniem tytułów gry Kojimy zdaje się być prorocza.

Plotki o napiętych stosunkach pomiędzy firmą Konami a Hideo Kojimą – ojcem serii Metal Gear – pojawiły się w sieci kilka miesięcy temu, kiedy to użytkownicy serwisu Reddit zwrócili uwagę m.in. na usunięcie Kojimy z listy producentów wykonawczych czy znikanie nazwiska japońskiego twórcy ze stron powiązanych z piątą odsłoną wspomnianego cyklu – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Po doniesieniach serwisu Gamespot poszło już z górki i w tej chwili wiemy, że piąta duża część serii Metal Gear będzie ostatnią tworzoną przez Kojimę i jego zespół, którzy jeszcze pod koniec roku (tj. po premierze MGS V: TPP) mają odejść z Konami, zaś studio Kojima Productions zostało zamknięte. Tymczasem najnowsze doniesienia zdają się wskazywać, że rozdźwięk między japońskim wydawcą a Kojimą nie jest kwestią ostatniego roku.

Użytkownik timesplitter88 opublikował w serwisie YouTube filmik pokazujący interesujący Easter Egg z Metal Gear Solid V: Ground Zero, który możemy sprawdzić w trakcie misji Deja Vu (materiał znajdziecie poniżej). W ramach tejże wcielamy się w Snake’a z pierwszego Metal Gear Solid z 1998 roku i odtwarzamy misje z tego klasycznego tytułu na pierwszą konsolę PlayStation. Jednak najciekawsze jest jedno z zadań dodatkowych, w trakcie którego musimy… wymazać loga gier z serii Metal Gear stworzonych przez Hideo Kojimę. W przypadku produkcji, które nie wyszły spod ręki Japończyka (np. Metal Gear Acid 2), pojawi się napis „NOT Hideo Kojima Game”, a prowadzący nas przez Interkom Kaz uraczy nas komunikatem w stylu „Wygląda na to, że to nic specjalnego”. To jednak nie koniec: gdy wymażemy wszystkie loga gier Kojimy, otrzymamy kilka komunikatów, z których jeden dość niepokojącym głosem dziękuje nam za „nasze wsparcie” (zapewne w wymazaniu gier od Kojima Productions), a w pewnym momencie Kaz wspomina, że „Możesz być w stanie usunąć ślady, ale wspomnienia nigdy nie zanikną”.

Ground Zeroes ukazało się w marcu ubiegłego roku i wygląda na to, że jeszcze na długo przed premierą trwały niesnaski pomiędzy Kojimą a Konami. Być może podobny Easter Egg znajdzie się także w Metal Gear Solid: Phantom Pain, które ma ukazać się 1 września na konsole firmy Sony (PlayStation 3, PlayStation 4) oraz firmy Microsoft (Xbox 360, Xbox ONE), a 2 tygodnie później zadebiutuje na PC.