Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2015, 13:42

Konami rozwiązało zespół Kojima Productions

Według japońskiego aktora podkładającego głos w serii Metal Gear Solid firma Konami rozwiązała zespół Kojima Productions.

W Metal Gear Solid V: Phantom Pain zagramy we wrześniu. - Konami rozwiązało zespół Kojima Productions - wiadomość - 2015-07-11
W Metal Gear Solid V: Phantom Pain zagramy we wrześniu.

Plotki o konflikcie pomiędzy Hideo Kojima a szefostwem firmy Konami krążą już od dawna i wiele wskazuje na to, że ta przygnębiająca saga dobiega powoli końca. Według najnowszych doniesień wydawca rozwiązał bowiem właśnie zespół Kojima Productions. Źródłem tych informacji jest Akio Otsuka, czyli japoński aktor, który podkładał głos Snake’owi w serii Metal Gear Solid. Stwierdził on też, że Metal Gear Solid V: Phantom Pain jest już prawie gotowe i koniec studia nie zaszkodzi jakości gry. Otsuka wyraził jednocześnie dumę z tego, jaką jakość będzie prezentowała ta produkcja i obiecał, że okaże się najlepszą odsłoną cyklu.

Nie wiemy na razie, jaki będzie los byłych członków Kojima Productions po tym, jak ukończą prace nad Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Sam Hideo Kojima, podobnie jak jego najbliżsi współpracownicy, jest na kontrakcie, który dobiegnie końca w grudni tego roku. Wtedy też najprawdopodobniej osoby te opuszczą firmę Konami. Przy tak wspaniałym dorobku deweloperzy raczej nie będą mieli problemów ze znalezieniem nowego zatrudnienia.

Przypomnijmy, że pierwsze doniesienia o problemach pojawiły się w marcu tego roku. Początkowo spekulowano, że Kojima został odsunięty od projektu, ale potem okazało się, że wraz ze swoim zespołem będzie jednak mógł dokończyć prace nad Metal Gear Solid V: Phantom Pain i dopiero wtedy opuści szeregi Konami, a pieczę nad marką przejmie inna ekipa. Kolejne miesiące przyniosły dalszą eskalację konfliktu i wydawca podjął próbę wymazania ze świadomości graczy faktu zaangażowania Hideo Kojimy w ten projekt. Ze stron i materiałów promocyjnych usunięto wszystkie wzmianki o tym twórcy, a w czasie wywiadów dziennikarze są proszeni o nie zadawanie pytań związanych z całą tą sytuacją.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się 1 września tego roku na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Wersja przeznaczona na komputery osobiste zadebiutuje dwa tygodnie później, czyli15 września.

  1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – oficjalna strona gry
  2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, czyli Snake w sandboksie nowej generacji (zapowiedź)