Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lipca 2015, 12:13

autor: Góral

Star Wars: The Force Awakens - filmowcy prezentują nagranie zza kulis

18 grudnia bieżącego roku do kin na całym świecie wejdzie nowa odsłona Gwiezdnych Wojen - Star Wars: The Force Awakens (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy). By umilić fanom czas oczekiwania na premierę, na panelu zorganizowanym podczas imprezy Comic-Con zaprezentowano kilkuminutowe nagranie nagranie z produkcji wyczekiwanego obrazu.

Star Wars: The Force Awakens w skrócie:
  • Kolejna odsłona słynnej filmowej serii Star Wars
  • Film rozpocznie nową, trzecią trylogię
  • Premiera odbędzie się 18 grudnia 2015 roku
  • Budżet filmu wynosi około 200 mln dolarów

Podczas panelu firmy LucasFilm na imprezie San Diego Comic-Con zaprezentowano powyższy materiał wideo, ukazujący sceny z produkcji wyczekiwanego filmu Star Wars: The Force Awakens (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), w reżyserii J. J. Abramsa. Jednocześnie zdradzono, że podczas nagrań częściej wykorzystywane są tradycyjne metody tworzenia efektów specjalnych, niż technika CGI. Osoby zainteresowane obejrzeniem całego panelu, na którym pojawił się J.J. Abrams (reżyser), Lawrence Kasdan (scenarzysta), kilku aktorów oraz sam Harrison Ford (Han Solo), odsyłam do drugiego, poniższego materiału wideo. To jednak nie wszystko, gdyż na Comic-Conie zaprezentowano także rozmaite gadżety i zabawki firmy Hasbro związane z nadchodzącym filmem.

W serwisie Polygon opublikowano zdjęcia niektórych modeli, z których uwagę przykuwa przede wszystkim 26-calowy TIE Fighter, który będzie można kupić za około 170 dolarów (w przeliczeniu jakieś 640 zł). Oczywiście to nie wszystko, gdyż pokazano także nowy miecz świetlny i inne gadżety.

Niejeden fan Gwiezdnych Wojen przywitałby taki model TIE Fightera w swoim domu / Źródło: Polygon. - Star Wars: The Force Awakens - filmowcy prezentują nagranie z produkcji - wiadomość - 2015-07-11
Niejeden fan Gwiezdnych Wojen przywitałby taki model TIE Fightera w swoim domu / Źródło: Polygon.
Star Wars: The Force Awakens - filmowcy prezentują nagranie z produkcji - ilustracja #2
Star Wars: The Force Awakens - filmowcy prezentują nagranie z produkcji - ilustracja #3
Star Wars: The Force Awakens - filmowcy prezentują nagranie z produkcji - ilustracja #4

Star Wars: The Force Awakens to pierwsza odsłona nowej, trzeciej już trylogii Star Wars. Jednocześnie będzie to pierwsza część Gwiezdnych Wojen po przejęciu firmy Lucasfilm przez koncern The Walt Disney Company w 2012 roku. Akcja filmu rozegra się około trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w Return of the Jedi (Powrót Jedi) i skupi się na przedstawieniu przygód nowych bohaterów - Finna, Rey oraz Poe Damerona. Oczywiście nie zabraknie znanych i lubianych postaci, w tym Hana Solo i Luke’a Skywalkera. Premiera filmu odbędzie się 18 grudnia bieżącego roku.

Ostatnia aktualizacja: 2015-07-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.