Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2015, 11:33

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostanie dokończone przez Kojimę

Hideo Kojima dokończy wyczekiwaną grę Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - ujawnił sam zainteresowany w oficjalnym komunikacie. Niestety nie zdradzono szczegółów dotyczących dalszej współpracy pomiędzy wydawcą, a słynnym deweloperem.

Wczoraj pojawiły się plotki głoszące, że jeden z najbardziej cenionych deweloperów w branży gier, Hideo Kojima, pożegna się z firmą Konami oraz z serią Metal Gear. O ile w dalszym ciągu nie wiemy, jak dalej rozwinie się sytuacja na linii producent – wydawca, tak zapewniono nas, że zaplanowany na wrzesień bieżącego roku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostanie dokończony przez Kojimę. W opublikowanym oświadczeniu, deweloper stwierdził, że:

„Chciałbym uspokoić wszystkich fanów – jestem w 100% zaangażowany w prace nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i jestem zdeterminowany, by stworzyć najlepszą z dotychczasowych gier”.

Hideo Kojima to „ojciec” serii Metal Gear. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostanie dokończone przez Kojimę - wiadomość - 2015-03-21
Hideo Kojima to „ojciec” serii Metal Gear.

Dodatkowo potwierdzono, że Konami w dalszym ciągu będzie tworzyć gry z serii Metal Gear. Niestety, jak wspomniałem wcześniej, nie zdradzono szczegółów dalszej współpracy Kojimy i jego zespołu z Konami. Cisza w tym temacie sugeruje jednak, że faktycznie coś jest na rzeczy i istnieje jakiś konflikt pomiędzy uznanym deweloperem i jego wieloletnim pracodawcą. Na dalsze wyjaśnienia zapewne poczekamy do momentu wydania Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostanie dokończone przez Kojimę - ilustracja #2Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to kolejna odsłona słynnej serii skradanek. W produkcji wcielimy się w doskonale znanego fanom serii Big Bossa, który weźmie udział w kolejnej przygodzie, zapoczątkowanej w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – prologu „piątki”. Tytuł ukaże się 1 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.