Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 marca 2015, 11:55

autor: Adrian Werner

Premiera Stormblades – autorzy Subway Surfers rzucają rękawicę serii Infinity Blade

W App Store i Google Play zadebiutowała gra akcji Stormblades. Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów z cyklu Infinity Blade i opracowało ją znane z Subway Surfers studio Kiloo.

Fani gier w stylu Infinity Blade nie byli ostatnio zbytnio rozpieszczani. Teraz jednak w usługach App Store i Google Play wreszcie pojawiła się produkcja, które może ich zainteresować. Projekt nosi tytuł Stormblades i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a za jego opracowanie odpowiada studio Kiloo, czyli autorzy szalenie popularnego Subway Surfers.

Akcja gry toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy. Kampania obraca się wokół prastarych ruin, których sekrety przez setki lat były wabikiem dla niezliczonych wojowników. Nikomu jednak nie udało się dotrzeć do ostatniej komnaty lochów, gdyż ich korytarzy strzegą setki potężnych strażników. My wcielamy się w śmiałka, który postanawia stać się pierwszym, który dotrze na sam koniec ruin.

Gra oferuje bardzo ograniczone opcje eksploracji, gdyż zabawa sprowadza się głównie do toczenia pojedynków jeden na jednego z coraz potężniejszymi przeciwnikami. Wszystko to zrealizowane jest na wzór Infinity Blade – za pomocą gestów wyprowadzamy różnorodne ataki, wykonujemy uniki oraz parujemy ciosy. Absolutnie kluczową rolę odgrywa właściwe wyczucie czasu. Kilku pierwszych strażników da się pokonać bez większych problemów, ale potem zwycięstwo zaczyna wymagać nauczenia się schematów ataków, jakimi posługują się wrogowie, tak aby móc znaleźć idealne momenty na wyprowadzanie własnych ciosów.

Jednocześnie gra nie jest prostym klonem Infinity Blade i wprowadza kilka własnych rozwiązań. Przede wszystkim podczas walki nasza postać nie pozostaje statycznie w jednym miejscu i może manewrować dookoła przeciwnika. Ponadto pomiędzy pojedynkami bohater automatycznie pokonuje biegiem spore dystanse na mapie i w tych sekcjach możemy odzyskać trochę zdrowia lub zebrać cenne przedmioty

W Stormblades nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami, które potem możemy wydać na ulepszanie naszego miecza oraz zakup dodatkowego ekwipunku.

Czy nowa gra dorówna w popularności serii Infinity Blade? Na razie z opinii graczy wynika, że produkcja ma problemy ze stabilnością, mamy więc nadzieję, że zostaną one szybko zażegnane.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej