Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 marca 2015, 09:10

Promocje mobilne na weekend 21–22 marca (m.in. The Banner Saga, Modern Combat 5, Shadowgun)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Banner Saga, Mirror's Edge, Shadowgun, Samurai II: Vengeance, FireJumpers, przejściu Modern Combat 5: Blackout na model free-to-play oraz nowej akcji Humble Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Banner Saga

Android: ok. 24 zł; wcześniej ok. 39 zł

Przed kilkoma dniami studio Stoic obniżyło cenę turowego RPG-a The Banner Saga w wersji na Androida. Doskonałą produkcję można dzięki temu kupić kilkanaście złotych taniej. The Banner Saga osadzono w realiach inspirowanych mitologią nordycką. Rozgrywka koncentruje się na turowych bitwach rozgrywanych na mapach pokrytych siatką kwadratów. Równie ważną rolę odgrywa jednak emocjonująca opowieść. Całość okraszono znakomitą, dwuwymiarową oprawą graficzną.

Modern Combat 5: Blackout

iOS: za darmo (free-to-play z mikropłatnościami)

Nieoczekiwanie firma Gameloft zdecydowała się na zmianę modelu biznesowego strzelanki FPP Modern Combat 5: Blackout. Tytuł, oferowany dotąd w wersji premium (od dłuższego czasu można go było nabyć za połowę standardowej ceny), został przestawiony na free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Póki co, taką drogę przeszłą jedynie odsłona iOS – edycje na Androida i Windows Phone jeszcze nie zostały poddane konwersji, ale stanie się to na dniach. Do tego czasu możecie nadrobić zaległości i kupić pełną zawartość za około 13 złotych. W obliczu nadchodzących, potencjalnie niezbyt dobrych zmian, to niemal półdarmo. Wraz ze zmianą gra doczekała się też nowej aktualizacji z poprawki i zawartością dodatkową.

Samurai II: Vengeance

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 13 zł

Nieco taniej niż zwykle można aktualnie nabyć grę Samurai II: Vengeance. Dzieło studia Madfinger Games (w ostatnim czasie znanego głównie za sprawą serii Dead Trigger) jest slasherem, w którym jako uzbrojony w katanę wojownik tniemy na kawałki hordy przeciwników, a wszystko to w klimatach średniowiecznej Japonii. Do zalet gry zaliczyć należy dopracowany system walki, dużą różnorodność przeciwników i grafikę utrzymaną w rysunkowym stylu.

Shadowgun

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 18 zł

Drugą przecenioną w tym tygodniu produkcją Madfinger Games jest gra akcji Shadowgun. Tytuł, stworzony na fali popularności konsolowego cyklu Gears of War, ciągle może się podobać – mimo niemal czterech lat na karku. Efektowna strzelanina TPP stanowiła swego czasu doskonały pokaz możliwości drzemiących w smartfonach i tabletach. Dzisiaj nie robi już takiego wrażenia, ale nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu pozostaje jedną z lepiej wyglądających, a przy tym bardzo grywalnych produkcji na urządzenia mobilne.

FireJumpers - Wildfire

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 8 zł

Kanadyjczycy z Redblox Games uruchomili 50-procentową zniżkę na strategię czasu rzeczywistego FireJumpers – Wildfire. W grze walczymy z nietypowym przeciwnikiem, mianowicie ogniem. Pożary – od małych, niszczących łąki, aż po olbrzymie, zagrażające całym miastom – gasimy w różnych regionach świata, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Produkcja wyróżnia się też na polu grafiki, gdyż akcja prezentowana jest niczym z poziomu mapy kartograficznej.

Humble Android & PC Bundle 12 – m.in. VVVVVV, Costume Quest i Shadowrun Returns

Przed kilkoma dniami wystartowała nowa promocja Humble Bundle. Tym razem oferta obejmuje gry zarówno w wersji na Androida, jak i pecety. Za dolara (około 4 zł) otrzymacie Tetrobot and Co., Titan Attacks!, The Inner World i VVVVVV. Po przebiciu średniej z wpłat (obecnie 5,09 dolarów, czyli ok. 20 zł) zagracie też w Costume Quest i Ironclad Tactics, z kolei dostęp do Shadowrun Returns odblokujecie po wpłaceniu 10 dolarów, czyli około 39 złotych. W kolejnych dniach do puli dodane zostaną kolejne gry. Akcja dobiegnie końca 31 marca.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Aktualizacji oferty doczekała się akcja promocyjna Okazje Red Stripe. Obecnie znajdziemy w niej cztery pozycje: zręcznościówki Mirror’s Edge i Chimpact 2: Family Tree, planszówkę Carcassonne oraz strzelankę Longbow Assault 3D. Pełną ofertę znajdziecie poniżej: