Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2015, 09:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wolfenstein: The Old Blood w pudełku ukaże się w Europie 15 maja

Firma Bethesda ujawniła, że pudełkowa wersja gry Wolfenstein: The Old Blood ukaże się w Europie na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych 15 maja. Użytkownicy Xboksa One będą musieli zadowolić się cyfrowym wydaniem.

Na początku bieżącego miesiąca firma Bethesda zapowiedziała The Old Blood – samodzielny dodatek do gry FPS Wolfenstein: The New Order. Jednocześnie zdradzono, że tytuł ukaże się na rynku 5 maja (USA) i dzień później w cyfrowej wersji w Europie. Natomiast na Twitterze wydawcy ujawniono wczoraj datę premiery pudełkowych wydań na Starym Kontynencie. Projekt pojawi się na sklepowych półkach (tylko edycja na komputery PC i PlayStation 4 – w przypadku Xboksa One na razie wiemy tylko o cyfrowym wydaniu) 15 maja. Tytuł będzie samodzielnym dodatkiem, a więc do jego działania nie trzeba posiadać podstawowej wersji produkcji.

B.J. Blazkowicz wkrótce ponownie zmierzy się z nazistami. - Wolfenstein: The Old Blood - pudełkowe wydanie ukaże się w Europie 15 maja - wiadomość - 2015-03-21
B.J. Blazkowicz wkrótce ponownie zmierzy się z nazistami.
Wolfenstein: The Old Blood - pudełkowe wydanie ukaże się w Europie 15 maja - ilustracja #2

Wolfenstein: The New Order ukazało się na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC w maju 2014 roku. Tytuł okazał się bardzo przyjemnym zaskoczeniem i zebrał wysokie oceny w mediach, a także zaskarbił sobie sympatię graczy.

Przypominam, że Wolfenstein: The Old Blood będzie prequelem „podstawki” i podczas zabawy weźmiemy udział w dwóch kampaniach – Rudi Jäger i legowisko wilków oraz Mroczne sekrety Helgi von Schabbs. W pierwszym przypadku zostaniemy zmuszeni do przechwycenia danych, dzięki którym odkryjemy kryjówkę generała Trupiej Główki. W drugim trafimy do miasta Wulfburg. Tam będziemy musieli powstrzymać nazistowską archeolog, poszukującą pradawnej, mrocznej mocy.

Rozgrywka opierać ma się na tych samych zasadach, co ciepło przyjęte Wolfenstein: The New Order, a obejrzycie ją na opublikowanym kilkanaście dni temu gameplayu. Fani dzieła stworzonego przez zespół Machine Games z pewnością się nie zawiodą.