Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2015, 17:20

autor: Pirlond

Wolfenstein: The Old Blood - zapowiedziano samodzielny dodatek do The New Order

Firma Bethesda zapowiedziała samodzielny dodatek do gry Wolfenstein: The New Order. Rozszerzenie zatytułowane The Old Blood osadzone zostanie przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawowej wersji gry i ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 5 maja tego roku.

Dosyć nieoczekiwanie Bethesda zapowiedziała The Old Blood – niewymagający do działania podstawki dodatek do wydanej w ubiegłym roku gry Wolfenstein: The New Order. W Europie pojawić ma się on 5 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Edycje blaszakowe i PS4 ukażą zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej, zaś wersja na XONE dostępna ma być tylko za pośrednictwem sklepu Xbox Live. Rozszerzenie (nad którym pracują deweloperzy ze studia Machine Games, a więc twórcy Wolfenstein: The New Order) będzie prequelem, co oznacza, że jego akcja osadzona zostanie przed fabułą zaprezentowaną w podstawce. Gracze przeniosą się do 1946 roku, aby pomóc B.J. Blazkowiczowi – głównemu bohaterowi cyklu – w realizacji misji rozgrywanej na terenie Bawarii.

Nowa kampania podzielona zostanie na dwie części. W pierwszej (zatytułowanej Rudi Jäger i legowisko wilków) głównym zadaniem będzie przechwycenie koordynatów wskazujących lokalizację kryjówki generała Trupiej Główki. W tym celu trzeba będzie przedostać się do zamku Wolfenstein – rozprawiając się przy okazji z „fanatycznym” strażnikiem więziennym – co oznacza, że po raz kolejny zwiedzimy kultową twierdzę. W drugiej części (Mroczne sekrety Helgi von Schabbs) poszukiwania koordynatów zaprowadzą Blazkowicza do miasta Wulfburg, gdzie nazistowska archeolog prowadzi poszukiwania tajemniczych artefaktów, które mogą uwolnić potężną, mroczną moc. Jak się zapewne domyślacie, trzeba będzie ją powstrzymać.

W piątek i sobotę o godzinie 16:30 w trakcie targów PAX East na oficjalnym kanale Bethesdy w serwisie Twitch odbędzie się dwuczęściowa prezentacja rozszerzenia. Na razie możecie obejrzeć pierwszy trailer The Old Blood, który znajdziecie nad newsem.