Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2020, 10:55

Polacy przerobią serię Wolfenstein na planszówkę

Polska firma Archon Studio zebrała ponad pół miliona dolarów na opracowanie Wolfenstein: The Board Game, czyli planszówki opartej na serii popularnych gier FPS.

Polacy przerobią serię Wolfenstein na planszówkę - ilustracja #1
Planszówka ukaże się w przyszłym roku.
W skrócie:
  1. autorzy zebrali prawie 600 tys. dolarów;
  2. zbiórka dobiegnie końca jutro wieczorem;
  3. aby otrzymać grę, trzeba wpłacić minimum 120 dolarów;
  4. premiera planszówki nastąpi w sierpniu 2021 r.

Pomysł przerobienia klasycznej strzelankowej serii na planszówkę może wydawać się karkołomny, ale kickstarterowy sukces gry Wolfenstein: The Board Game pokazał, że taki projekt potrafi zainteresować wiele osób. Twórcom udało się już zebrać 595 tys. dolarów, podczas gdy cel minimalny wynosił 50 tys. dolarów. Zbiórka dobiegnie końca jutro wieczorem. Aby uzyskać grę, należy wesprzeć autorów kwotą co najmniej 120 dolarów, czyli ok. 506 złotych.

Za projekt odpowiada polskie studio Archon. Ta zlokalizowana w Pile firma ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu Kickstartera do finansowania produkcji planszówek – na koncie ma tak udane gry jak Vanguard of War, RE-LOAD czy Chronicle X. Pod względem finansowym Wolfenstein: The Board Game to największy crowdfundingowy sukces zespołu. Premiera produkcji zaplanowana została na sierpień przyszłego roku.

Planszówka bazuje na najnowszym wcieleniu cyklu, zapoczątkowanym przez Wolfenstein: The New Order. Akcja toczy się w alternatywnej wersji lat 60. ubiegłego wieku, w czasach gdy naziści przejęli kontrolę nad większością świata. Fabuła odwołuje się jednak do korzeni marki. Gracze wcielają się bowiem w śmiałków, którzy udają się do Zamku Wolfenstein, aby zabić przebywającego tam Hitlera.

Rozgrywka ma postać klasycznego dungeon crawlera. Podczas zabawy gracze będą eksplorowali zamek i wypełniali zadania. Gra pozwoli zarówno na otwarte wymiany ognia, jak i podejście skradankowe. Poza główną misją Wolfenstein: The Board Game zaoferuje również opcjonalne wyzwania poboczne, umożliwiające zdobycie lepszego ekwipunku.

Polacy przerobią serię Wolfenstein na planszówkę - ilustracja #2
Zawartość pudełka z grą zapowiada się obficie.

W pudełku z grą znajdziemy ponad osiemdziesiąt miniaturek reprezentujących bohaterów i wrogów. Planszówka pozwoli na zabawę solo lub w grupie maksymalnie czterech osób, a pojedyncza sesja powinna zająć 90-120 minut. Wśród wersji językowych nie zabraknie polskiej.

Poza główną grą w planach jest również dodatek Old Blood, wprowadzajacy elementy z FPS-a o tym samym tytule, oraz rozszerzenie All-Stars z nowymi postaciami, przeciwnikami, przedmiotami i wydarzeniami.

  1. Wolfenstein: The Board Game w serwisie Kickstarter
  2. Wolfenstein: The Board Game – oficjalna strona planszówki