Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2015, 11:32

Wolfenstein: The Old Blood – zobacz prawie godzinę gameplayu!

Firma Bethesda opublikowała blisko godzinę gameplayu z gry Wolfenstein: The Old Blood, samodzielnego rozszerzenia do strzelanki Wolfenstein: The New Order. Jutro tytuł ma mieć swoją światową premierę. Platformy docelowe nowych przygód B.J. Blazkowicza to konsole ósmej generacji oraz komputery osobiste.

Zaprezentowano blisko godzinny gameplay z gry Wolfenstein: The Old Blood. - Wolfenstein: The Old Blood – zobacz prawie godzinę gameplayu! - wiadomość - 2015-05-04
Zaprezentowano blisko godzinny gameplay z gry Wolfenstein: The Old Blood.

Firma Bethesda udostępniła blisko 50 minut materiału wideo z gry Wolfenstein: The Old Blood. Gameplay pochodzi z edycji na konsolę PlayStation 4 i przedstawia fragment rozgrywki umiejscowiony w pobliżu tego zaprezentowanego wcześniej podczas targów PAX East. W dużej mierze jest to drugi i trzeci rozdział gry, więc osoby, które nie chcą znać szczegółów powinny uważać na spoilery. W przeciwieństwie do prezentowanego wcześniej materiału, twórcy nie zdecydowali się na włączenie trybu nieśmiertelności, możemy więc obserwować zgon bohatera. W końcowej części wideo pojawiają się też zombie naziści.

Wolfenstein: The Old Blood to samodzielny dodatek do gry Wolfenstein: The New Order. Akcja rozgrywa się w 1946 roku i ukazuje wydarzenia poprzedzające bezpośrednio te z podstawowej odsłony serii. Kampania podzielona jest na dwie części – Rudi Jäger i legowisko wilków oraz Mroczne sekrety Helgi von Schabbs. W pierwszej B. J. Blazkowicz przekrada się do zamku Wolfenstein, by wykraść koordynaty ujawniające lokalizację tajnego ośrodka badawczego. W części drugiej bohater trafia do miasteczka Wulfburg, gdzie szalony nazistowski archeolog wykopuje z ziemi tajemnicze artefakty, niosące groźbę uwolnienia prastarych złych mocy.

Światowa premiera Wolfenstein: The Old Blood ma odbyć się jutro, tj. 5 maja, za to pudełkowe wydania trafią do sklepów 15 maja. Osoby, które zdecydowały się na wcześniejszy zakup gry, mogą już pobierać niezbędne pliki. Platformy docelowe tytułu to konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Wymagania sprzętowe wersji pecetowej można znaleźć pod tym adresem.