Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2015, 11:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

D4 na PC-tach - znamy wymagania sprzętowe i szczegóły techniczne

Studio Access Games podzieliło się szczegółami technicznymi dotyczącymi PC-towej wersji przygodówki D4. Poznaliśmy m.in. wymagania sprzętowe produkcji, jej nowe funkcje i nie tylko.

D4 – detektyw David Young wkrótce rozwiąże sprawę na PC-tach. - D4 na PC-tach - znamy wymagania sprzętowe i szczegóły techniczne - wiadomość - 2015-05-04
D4 – detektyw David Young wkrótce rozwiąże sprawę na PC-tach.

Pod koniec kwietnia studio Access Games zapowiedziało, że znana z konsoli Xbox One przygodówka D4 ukaże się na komputerach osobistych. Deweloper postanowił podzielić się szczegółami technicznymi dotyczącymi PC-towej wersji, dzięki czemu poznaliśmy m.in. wymagania sprzętowe oraz różnice dzielące oba wydania. Oprócz tego zdradzono, że tytuł pozwoli na dostosowanie oprawy graficznej. Dostępu do zbyt wielu ustawień jednak nie otrzymamy, gdyż twórcy umożliwią jedynie zmianę rozdzielczości, włączenie / wyłączenie Vsynca i dynamicznych cieni oraz wybranie trybu okienkowego lub pełnego ekranu. Na rekomendowanej konfiguracji sprzętowej projekt ma za to działać w 60 klatkach na sekundę, będzie bardziej dopracowany, a czasy ładowania skrócą się w porównaniu do xboksowej wersji.

To jednak nie wszystko, gdyż wydane wcześniej dodatki DLC otrzymamy za darmo, a poza tym zmieniono lub pozbyto się elementów, które na konsoli wymagały sensora Kinect. W związku z tym przerobiono interfejs użytkownika, a do zabawy wykorzystuje się myszkę. Wszystko to zostanie uzupełnione przez steamowe funkcje, w tym: osiągnięcia, karty, odznaki, tła profilowe, emotki oraz zapisywanie stanów gry w chmurze.

Niestety w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy projekt ukaże się na rynku.

Wymagania sprzętowe

Minimalna konfiguracja:

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz lub podobny od AMD;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 i 1 GB VRAM, w tym NVIDIA GeForce GTX 470 lub AMD Radeon HD 6870;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 /8.

Rekomendowana konfiguracja:

  • Procesor: Intel Core i7 4770K 3.5GHz lub podobny od AMD;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 i 2 GB VRAM, w tym NVIDIA GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7850;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 /8.

D4 to kolejna gra studia Access Games, znanego z takich projektów jak Deadly Premonition czy Tomba! 2: The Evil Swine Return. Tym razem mamy do czynienia z detektywistyczna przygodówką, opowiadającą o przygodach prywatnego detektywa Davida Younga, który posiada moc poznawania przeszłości przez dotykanie niektórych przedmiotów. Tytuł ukazał się na konsoli Xbox One we wrześniu 2014 roku.