Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2015, 20:25

autor: Pirlond

Wolfenstein: The Old Blood - ujawniono wymagania sprzętowe

Deweloperzy ze studia Machine Games podzielili się ze światem wymaganiami sprzętowymi The Old Blood – samodzielnego dodatku do gry Wolfenstein: The New Order. Okazuje się, że są one wyższe niż w przypadku podstawowej wersji produkcji.

Aby uruchomić Wolfenstein: The Old Blood, trzeba będzie posiadać mocniejszy sprzęt niż w przypadku The New Order. - Wolfenstein: The Old Blood - ujawniono wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2015-04-29
Aby uruchomić Wolfenstein: The Old Blood, trzeba będzie posiadać mocniejszy sprzęt niż w przypadku The New Order.

Do premiery Wolfenstein: The Old Blood pozostało już stosunkowo niewiele czasu, jako że cyfrowe wydanie dodatku ma zadebiutować 5 maja (swoją drogą, osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe, od 1 maja będą mogli pobierać potrzebne pliki). W związku z tym studio Machine Games postanowilo opublikować wymagania sprzętowe tytułu w wersji PC. Osoby, które grały w The New Order na komputerach mogą się zmartwić – rozszerzenie do działania będzie potrzebować nieco mocniejszej konfiguracji niż w przypadku podstawki. Różnica jest widoczna szczególnie w zestawie rekomendowanym – aby cieszyć się rozgrywką w wyższych ustawieniach graficznych, nasz pecet powinien mieć pod obudową co najmniej 8 GB RAM-u, podczas gdy podstawowa wersja gry „zadowalała” się jedynie o połowę mniejszą ilością pamięcią, czyli czterema gigabajtami.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel Core i5-2500 3.3 GHz lub AMD FX-8320 3.9 GHz
  2. Pamięć RAM: 4 GB
  3. Karta grafiki: GeForce GTX560 (1 GB pamięci) lub Radeon HD5870 (1 GB pamięci
  4. Wolne miejsce na dysku: 38 GB
  5. Szybkie połączenie z internetem

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core i7 lub AMD FX-8350
  2. Pamięć RAM: 8 GB
  3. Karta grafiki: GeForce GTX660 (3 GB pamięci) lub Radeon R9 280 (3 GB pamięci)
  4. Wolne miejsce na dysku: 38 GB

Wolfenstein: The Old Blood jest samodzielnym rozszerzeniem do gry The New Order, co oznacza, że do działania nie wymaga podstawki. Odpowiedzialni za powstanie dodatku deweloperzy podzielą jego kampanię na dwie części, których akcja osadzona zostanie przed wydarzeniami przedstawionymi w wydanej w ubiegłym roku produkcji. W pierwszym rozdziale wcielając się w B.J. Blazkowicza gracze będą musieli odnaleźć koordynaty prowadzące do ośrodka badawczego dowodznego przez generała Trupią Główkę. W drugim trafimy natomiast do miasteczka Wulfburg, gdzie pewien szalony nazistowski naukowiec odnajduje tajemnicze i niebezpieczne artefakty.