Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2015, 18:20

autor: Ender

Śródziemie: Cień Mordoru – edycja Game of The Year w maju

Wydawca wielokrotnie nagradzanej gry Śródziemie: Cień Mordoru ogłosił, że w maju do sklepów trafi nowa wersja gry tzw. Game of the Year Edition, która dodatkowo zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC. Produkcja ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Edycja GOTY nie pojawi się na konsolach minionej genracji - Śródziemie: Cień Mordoru – edycja Game of The Year w maju - wiadomość - 2015-04-29
Edycja GOTY nie pojawi się na konsolach minionej genracji

Śródziemie: Cień Mordoru było jednym z najlepiej ocenianych i najbardziej nagradzanych tytułów ubiegłego roku. Według wydawcy, produkcja zdobyła ponad 25 prestiżowych wyróżnień w rankingach i konkursach branżowych. Od wrześniowej premiery gra doczekała się również całkiem sporej liczby DLC, które można było kupić osobno lub w komplecie dzięki przepustce sezonowej. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosiła właśnie, że 8 maja tytuł trafi ponownie do sklepów wraz ze wspomnianymi dodatkami pod postacią tzw. edycji Game of the Year. Nowa wersja pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Krytykowane za nie najlepszą jakość wykonania oraz stabilność działania, porty na Xboksie 360 i PlayStation 3 nie doczekają się specjalnego wydania.

Edycja Game of the Year zawierać będzie wszystkie dotychczasowe DLC. Największe z nich to dwie minikampanie fabularne – Król polowania (The Lord of The Hunt) oraz Świetlisty Władca (The Bright Lord), które poza nowymi misjami zawierają między innymi bonusowe skórki dla postaci. W pierwszej polujemy na rozmaite nowe bestie pod okiem krasnoludzkiego łowcy Torvina. Druga rozgrywa się natomiast na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z podstawki, a gracze wcielają się w niej w elfa Celebrimbora. W pakiecie znajdą się również opcjonalne misje, wyzwania oraz nowe runy. Bonusem jest również tryb fotograficzny, dzięki któremu możemy robić i edytować zdjęcia świata gry.

Śródziemie: Cień Mordoru ukazało się pod koniec września 2014 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a w listopadzie również na Xboksie 360 i PlayStation 3. Za jego produkcję odpowiada studia Monolith Productions, które ma na na koncie gry, takie jak Blood, No One Lives Forever, F.E.A.R. i Guardians of Middle-earth. Akcja tego sandboksowego tytułu została osadzona w świetnie znanym świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena, a jego fabuła rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Hobbicie oraz trylogii Władca Pierścienia. Produkcja przedstawia historię Taliona – wskrzeszonego strażnika, który chce zemścić się na zabójcach własnej rodziny. Dzieło studia Monolith zostało bardzo dobrze przyjęte – chwalono m.in. mechanikę walki oraz innowacyjny system Nemezis.

  1. Recenzja gry Śródziemie: Cień Mordoru
  2. Kompendium gry Śródziemie: Cień Mordoru
  3. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach